Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt 5 Tårns Adventsløb 2017.

Du kan nu tilmelde dig online her...


Løbet afvikles søndag den 26 november med start for ½ og helmarathon kl 9.00 og 5 og 10 Km kl 10.00
- onlinetilmeldingen er nu åben - se indbydelse i PDF-format. Følg linket til højre »»

Ruten kan ses her

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne


AdventsLøb - 5, 10 km, ½ mar/helmarathon(DK)

IdNr.NavnKlub/ByDistanceTid
11Jens LindhardtVildbjerg MotionMarathon-
22Kristen PoulsenVildbjerg MotionMarathon-
33Leif Bjarne LarsenHerlev Tri og Motion & 5 Tårns Marathon-
44Ella LissnerKlub 100 Marathon DKMarathon-
55Stig KuhlmanKlub 100 Marathon DKMarathon-
66Flemming GroveIngen KlubMarathon-
77Christian SørensenK-triMarathon-
88Allan JørgensenHerlev Tri og MotionMarathon-
99Britt Drud Sørensen5 Tårns MotionMarathon-
1010Ole Bille5 Tårns MotionMarathon-
1111Thomas LønbækKlub 100 Maraton DanmarkMarathon-
1212Jacob Brobæk KiærKalundborg IFMarathon-
1313Brian VernersenLMK AsnæsMarathon-
1414Peter Precht PedersenKlub 100 Marathon DanmarkMarathon-
1515Peter BergIngen KlubMarathon-
1616Gitte PedersenLMK AsnæsMarathon-
1717Bettina NielsenAsnæs-Holbæj lmkMarathon-
1818Lise FriisIngen KlubMarathon-
1919Annette Søvig5 Tårns MotionMarathon-
2020Jeanette MikkelsenGlamsbjerg motion Marathon-
2121Bo MelchiorsenIngen KlubMarathon-
2222Jacob QvistHr DalsgaardMarathon-
2323Jan KjærsgaardIngen KlubMarathon-
2424Torben PedersenIngen KlubMarathon-
2525Christian ThestrupKLASK!Marathon-
26201Emil OxbøllIngen Klub½ Mar.-
27202Cecilie Dahl Christensen5 Tårns Motion½ Mar.-
28203Kim Kastanny5 Tårns Motion½ Mar.-
29204Sten EjlersenKlub 100 Halvmarathon½ Mar.-
30205Rikke CebulaIngen Klub½ Mar.-
31206Maja BehrensHolbæk LMK½ Mar.-
32207Steffan Christensen5 Tårns Motion½ Mar.-
33208Carsten Petersen5 Tårns Motion½ Mar.-
34209Sonja ChristiansenKLUB 100 1/2 MARATHON / 5 TÅRNS ½ Mar.-
35210Klaus Andersen5 Tårns Motion½ Mar.-
36211Susanne WildtIngen Klub½ Mar.-
37212Michelle NissenIngen Klub½ Mar.-
38213Henrik RisborgIngen Klub½ Mar.-
39214Jeanette Jensen5 Tårns Motion½ Mar.-
40215Henrik PedersenLMK Asnæs½ Mar.-
41216Majbrit MortensenLMK Asnæs ½ Mar.-
42217Claus MortensenLMK Asnæs ½ Mar.-
43218Kim ThymeKalundborg IF½ Mar.-
44219Peter TagmosTeam Hechmann Sport½ Mar.-
45220Anja PihlIngen Klub½ Mar.-
46221Lisa EriksenFløng Kondi½ Mar.-
47222Dan Larsen5 Tårns Motion½ Mar.-
48223Finn DanielsenKlub 100 Marathon Danmark½ Mar.-
49224Henrik Zacharias Nielsen5 Tårns Motion½ Mar.-
50225Brian JørgensenLMK Asnæs½ Mar.-
51226Henrik Stenspil5 Tårns Motion½ Mar.-
52227Leif Hansen5 Tårns Motion½ Mar.-
53228Daniel Dahl Christensen5 Tårns Motion½ Mar.-
54229Ib Nielsen5 Tårns Motion½ Mar.-
55230Torben WitzellDansk halvmarathonklub½ Mar.-
56231Mika LaaksonenIngen Klub½ Mar.-
57232Ole Johnsen5 Tårns Motion½ Mar.-
58233Jeanette WlyHøng løbeklub½ Mar.-
59234Peter DyrbyIngen Klub½ Mar.-
60235Martin HolmbergIngen Klub½ Mar.-
61236Kitt KroghIngen Klub½ Mar.-
62501Anders Qvist5 Tårns Motion10 Km-
63502Line KongstedIngen Klub10 Km-
64503Flemming BartelsenSct.Olai Kirkegårdsforvaltning10 Km-
65504Britt LarsenIngen Klub10 Km-
66505Lars Dyngby Petersen5 Tårns Motion10 Km-
67506Marianne Minet Petersen5 Tårns Motion10 Km-
68507Bo HjorthIngen Klub10 Km-
69508Martin LarsenSct.Olai Kirkegårdsforvaltning10 Km-
70509John NielsenSct.Olai Kirkegårdsforvaltning10 Km-
71510Claus LarsenSct.Olai Kirkegårdsforvaltning10 Km-
72511Albert RojasSct.Olai Kirkegårdsforvaltning10 Km-
73512Jeannie Juul NielsenLMK Asnæs10 Km-
74513Majken MortensenOk Tæpper og Gulvbelægning ApS 10 Km-
75514Maria MortensenOk Tæpper og Gulvbelægning ApS 10 Km-
76515Susanne PetersenLMK Asnæs10 Km-
77516Pia Larsen5 Tårns Motion10 Km-
78517Pernille GrøntvedIngen Klub10 Km-
79518Sara C. B. H. LorentzenSparta10 Km-
80519Sille HolmboIngen Klub10 Km-
81520Susanne JørgensenLMK Asnæs10 Km-
82521Mikael SmidtIngen Klub10 Km-
83522Malthe NyboIngen Klub10 Km-
84523Rune TjørnløvRisø løbeklub10 Km-
85801Jesper HolmboIngen Klub5 Km-
86802Alex KøllgaardIngen Klub5 Km-
87803Kirsten HammerOut-Run Frederikssund5 Km-
88804Kim Plambech LarsenØlstykke Cykelklub5 Km-
89805Vibeke LaursenIngen Klub5 Km-
90806Lone OttenstenIngen Klub5 Km-
91807Doris Tolstrup5 Tårns Motion5 Km-
92808Joan Hansen5 Tårns Motion5 Km-
93809Lonni Jessin PedersenIngen Klub5 Km-
94810Renè ØrumSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
95811Kirstine KøllgaardSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
96812Noah KøllgaardIngen Klub5 Km-
97813Kaja SommerKIF5 Km-
98814Sabina LarsenIngen Klub5 Km-
99815Birgitta PuschlIngen Klub5 Km-
100816Niels MortensenIngen Klub5 Km-
101817Lisbeth Brobæk Kiærkalundborg-IF5 Km-
102818Inge Olesen5 Tårns Motion5 Km-
103819Rie Lund GrinderslevIngen Klub5 Km-
104820Pia Lund Grinderslev5 Tårns Motion5 Km-
105821Isabella ChristoffersenIngen Klub5 Km-
106822Hanne ChristoffersenIngen Klub5 Km-
107823Sven LarsenIngen Klub5 Km-
108824Karoline MadsenIngen Klub5 Km-
109825Stine SmidtIngen Klub5 Km-
110826Peter KarlssonKG99 (SWE)5 Km-
111827Martin ØrumSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-


Ialt 111 tilmeldte 25 Marathon, 36 ½ marathon, 23 10 Km og 27 til 5 Km.
Ialt 0 gennemførende 0 Marathon, 0 ½ marathon, 0 10 Km og 0 5 Km.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste Marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.
11Jens LindhardtDNS        
22Kristen PoulsenDNS        
33Leif Bjarne LarsenDNS        
44Ella LissnerDNS        
55Stig KuhlmanDNS        
66Flemming GroveDNS        
77Christian SørensenDNS        
88Allan JørgensenDNS        
99Britt Drud SørensenDNS        
1010Ole BilleDNS        
1111Thomas LønbækDNS        
1212Jacob Brobæk KiærDNS        
1313Brian VernersenDNS        
1414Peter Precht PedersenDNS        
1515Peter BergDNS        
1616Gitte PedersenDNS        
1717Bettina NielsenDNS        
1818Lise FriisDNS        
1919Annette SøvigDNS        
2020Jeanette MikkelsenDNS        
2121Bo MelchiorsenDNS        
2222Jacob QvistDNS        
2323Jan KjærsgaardDNS        
2424Torben PedersenDNS        
2525Christian ThestrupDNS        


Ialt 25 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste ½ marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.
1201Emil OxbøllDNS    
2202Cecilie Dahl ChristensenDNS    
3203Kim KastannyDNS    
4204Sten EjlersenDNS    
5205Rikke CebulaDNS    
6206Maja BehrensDNS    
7207Steffan ChristensenDNS    
8208Carsten PetersenDNS    
9209Sonja ChristiansenDNS    
10210Klaus AndersenDNS    
11211Susanne WildtDNS    
12212Michelle NissenDNS    
13213Henrik RisborgDNS    
14214Jeanette JensenDNS    
15215Henrik PedersenDNS    
16216Majbrit MortensenDNS    
17217Claus MortensenDNS    
18218Kim ThymeDNS    
19219Peter TagmosDNS    
20220Anja PihlDNS    
21221Lisa EriksenDNS    
22222Dan LarsenDNS    
23223Finn DanielsenDNS    
24224Henrik Zacharias NielsenDNS    
25225Brian JørgensenDNS    
26226Henrik StenspilDNS    
27227Leif HansenDNS    
28228Daniel Dahl ChristensenDNS    
29229Ib NielsenDNS    
30230Torben WitzellDNS    
31231Mika LaaksonenDNS    
32232Ole JohnsenDNS    
33233Jeanette WlyDNS    
34234Peter DyrbyDNS    
35235Martin HolmbergDNS    
36236Kitt KroghDNS    


Ialt 36 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 10 Km
IdNr.NavnTid1.2.
1501Anders QvistDNS  
2502Line KongstedDNS  
3503Flemming BartelsenDNS  
4504Britt LarsenDNS  
5505Lars Dyngby PetersenDNS  
6506Marianne Minet PetersenDNS  
7507Bo HjorthDNS  
8508Martin LarsenDNS  
9509John NielsenDNS  
10510Claus LarsenDNS  
11511Albert RojasDNS  
12512Jeannie Juul NielsenDNS  
13513Majken MortensenDNS  
14514Maria MortensenDNS  
15515Susanne PetersenDNS  
16516Pia LarsenDNS  
17517Pernille GrøntvedDNS  
18518Sara C. B. H. LorentzenDNS  
19519Sille HolmboDNS  
20520Susanne JørgensenDNS  
21521Mikael SmidtDNS  
22522Malthe NyboDNS  
23523Rune TjørnløvDNS  


Ialt 23 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 5 Km
IdNr.NavnTid
1801Jesper HolmboDNS
2802Alex KøllgaardDNS
3803Kirsten HammerDNS
4804Kim Plambech LarsenDNS
5805Vibeke LaursenDNS
6806Lone OttenstenDNS
7807Doris TolstrupDNS
8808Joan HansenDNS
9809Lonni Jessin PedersenDNS
10810Renè ØrumDNS
11811Kirstine KøllgaardDNS
12812Noah KøllgaardDNS
13813Kaja SommerDNS
14814Sabina LarsenDNS
15815Birgitta PuschlDNS
16816Niels MortensenDNS
17817Lisbeth Brobæk KiærDNS
18818Inge OlesenDNS
19819Rie Lund GrinderslevDNS
20820Pia Lund GrinderslevDNS
21821Isabella ChristoffersenDNS
22822Hanne ChristoffersenDNS
23823Sven LarsenDNS
24824Karoline MadsenDNS
25825Stine SmidtDNS
26826Peter KarlssonDNS
27827Martin ØrumDNS


Ialt 27 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.