18:50:47           
 


Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt 5 Tårns Adventsløb 2018.

Du kan nu tilmelde dig online her...


Løbet afvikles søndag den 25 november med start for ½ og helmarathon kl 9.00 og 5 og 10 Km kl 10.00

- onlinetilmeldingen er nu åben - se indbydelse i PDF-format. Følg linket til højre »»

Ruten kan ses her

Sorter listen ved tryk på overskrifterne i listen

Før musen over tiden og se km-tiden


Tryk på navnet(i resultatlisterne forneden) og få diplom til udskrift(PDF-fil)


Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne


AdventsLøb - 5, 10 km, ½ mar/helmarathon(DK)

IdNr.NavnKlub/ByDistanceTid
11Ole Bille5 Tårns MotionMarathon-
22Niclas DiaRolls-Royce IFMarathon-
33Leif LarsenHerlev Tri og MotionMarathon-
44Allan JørgensenHerlev Tri og MotionMarathon-
55Anne-Sofie HeibergIngen KlubMarathon-
66Brian VernersenLMK AsnĂŚsMarathon-
77Britt Drud Sørensen5 Tårns MotionMarathon-
88Bjarne Kristensen5 Tårns MotionMarathon-
99Michael Aagaard JensenOdsherred LøberneMarathon-
1010Heidi JensenOdsherred LøberneMarathon-
1111Annette Søvig5 Tårns MotionMarathon-
12201Aage Christensen5 Tårns Motion½ Mar.-
13202Sebrina GallerIngen Klub½ Mar.-
14203Jesper Jensen5 Tårns Motion½ Mar.-
15204Jakob StenspilIngen Klub½ Mar.-
16205Jeanette WlyHøng Løbeklub½ Mar.-
17206Klaus Andersen5 TĂĽrns Motion½ Mar.-
18207Heidi NielsenIngen Klub½ Mar.-
19208Bjarne Johansen5 TĂĽrns Motion½ Mar.-
20209Lea Witzell5 Tårns Motion½ Mar.-
21210Torben WitzellMod Klub 100 Halvmarathon½ Mar.-
22211Lone NielsenGjerpen IF½ Mar.-
23212Oliver KnudsenTVK Service½ Mar.-
24213Mads KroghTVK Service½ Mar.-
25214Henrik PedersenLMK AsnĂŚs½ Mar.-
26215Gitte PedersenLMK AsnĂŚs ½ Mar.-
27216Svend LĂźtzhøftDansk Halvmarathonklub½ Mar.-
28217Dan KristensenDansk Halvmarathonklub½ Mar.-
29218Nadia JensenRoskilde Motion½ Mar.-
30219Niels Bruun JensenIngen Klub½ Mar.-
31220Alex WickstrømIngen Klub½ Mar.-
32221Robert Bruun MariagerSundby Løb og Motion½ Mar.-
33222Jens MathiassenSundby Løb og Motion½ Mar.-
34223Henrik NielsenKongsmark Strand½ Mar.-
35224Steffan Christensen5 Tårns Motion½ Mar.-
36225Susanne WildtDHK½ Mar.-
37226Ole Johnsen5 Tårns Motion½ Mar.-
38227Henrik Stenspil5 Tårns Motion½ Mar.-
39228Claus Ø. Christensen5 Tårns Motion½ Mar.-
40229Silvia MartinezIngen Klub½ Mar.-
41230Jørgen Thostrup5 Tårns Motion½ Mar.-
42231Jesper Bundgaard5 Tårns Motion½ Mar.-
43501Hanne ChristoffersenIngen Klub10 Km-
44502Isabella ChristoffersenIngen Klub10 Km-
45503Lillian Jeffries5 Tårns Motion10 Km-
46504Heidi MøllerIngen Klub10 Km-
47505Martin LarsenIngen Klub10 Km-
48506Silke LarsenIngen Klub10 Km-
49507James WatkinsIngen Klub10 Km-
50508Irene Jensen5 Tårns Motion10 Km-
51509Finn ChristiansenKLUB 100 1/2MARATHON/ 5 TÅRNS MO10 Km-
52510Kristine SørensenIngen Klub10 Km-
53511Susanne PetersenLMK AsnĂŚs10 Km-
54512Helle VestergaardIngen Klub10 Km-
55513Flemming BartelsenSct.Olai Kirkegårdsforvaltning10 Km-
56514Jesper NielsenAVMD10 Km-
57515Albert RojasSct.Olai Kirkegårdsforvaltning10 Km-
58516Birgitta PuschlKalundborg IF10 Km-
59517Niels MortensenIngen Klub10 Km-
60518Catharina AndersenIngen Klub10 Km-
61519Camilla LaursenIngen Klub10 Km-
62520Oliver FriisUbby Idrætsefterskole10 Km-
63521Nora Frederikke Rolsted-SkovbyUbby Idrætsefterskole10 Km-
64522Amir BayatUbby Idrætsefterskole10 Km-
65523Charlotte Oreby EriksenUbby Idrætsefterskole10 Km-
66801Kim SlettemoseJAKK5 Km-
67802Jannie SlettemoseJAKK5 Km-
68803Kirsten HammerOut-Run Frederikssund5 Km-
69804Gitte PetersenOut-Run Frederikssund5 Km-
70805Tina KannOut-Run Frederikssund5 Km-
71806Ib HallingIb Halling Fotografi5 Km-
72807Tanja ChristensenIngen Klub5 Km-
73808Louise HolstOut-Run Frederikssund 5 Km-
74809Sonja ChristiansenKLUB 100 1/2MARATHON/ 5 TÅRNS MO5 Km-
75810Pia Lildballe PedersenOut-Run Frederikssund5 Km-
76811Fie KreutzmannIngen Klub5 Km-
77812Rene ØrumSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
78813Marlene ØrumSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
79814Pernille ØrumSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
80815Else BonnichsenSct.Olai KirkegĂĽrdsforvaltning5 Km-
81816Kirstine Borchorst KøllgaardSct.Olai Kirkegürdsforvaltning5 Km-
82817Majbrit JensenIngen Klub5 Km-
83818Bolette MeinckeIngen klub5 Km-
84819Sebastian MeinckeIngen klub5 Km-
85820Anne-Marie HøiKalundborg IF5 Km-
86821Susanne HansenIngen Klub5 Km-
87822Samuel Jensen AunbirkUbby Idrætsefterskole5 Km-
88823Agnes RoldUbby Idrætsefterskole5 Km-
89824Louie KarlsenUbby Idrætsefterskole5 Km-
90825Jeppe LadefogedUbby Idrætsefterskole5 Km-
91826Lars Magnus DahlUbby Idrætsefterskole5 Km-
92827Abdullah Ismail AhmadUbby Idrætsefterskole5 Km-
93828Michael Oreby EriksenUbby Idrætsefterskole5 Km-
94829Silas RojasSct.Olai KirkegĂĽrdsforvaltning5 Km-
95830Jeanette RojasSct.Olai KirkegĂĽrdsforvaltning5 Km-


Ialt 95 tilmeldte 11 Marathon, 29 ½ marathon, 23 10 Km og 32 til 5 Km.
Ialt 0 gennemførende 0 Marathon, 0 ½ marathon, 0 10 Km og 0 5 Km.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste Marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.
11Ole BilleDNS        
22Niclas DiaDNS        
33Leif LarsenDNS        
44Allan JørgensenDNS        
55Anne-Sofie HeibergDNS        
66Brian VernersenDNS        
77Britt Drud SørensenDNS        
88Bjarne KristensenDNS        
99Michael Aagaard JensenDNS        
1010Heidi JensenDNS        
1111Annette SøvigDNS        


Ialt 11 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste ½ marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.
1201Aage ChristensenDNS    
2202Sebrina GallerDNS    
3203Jesper JensenDNS    
4204Jakob StenspilDNS    
5205Jeanette WlyDNS    
6206Klaus AndersenDNS    
7207Heidi NielsenDNS    
8208Bjarne JohansenDNS    
9209Lea WitzellDNS    
10210Torben WitzellDNS    
11211Lone NielsenDNS    
12212Oliver KnudsenDNS    
13213Mads KroghDNS    
14214Henrik PedersenDNS    
15215Gitte PedersenDNS    
16216Svend LĂźtzhøftDNS    
17217Dan KristensenDNS    
18218Nadia JensenDNS    
19219Niels Bruun JensenDNS    
20220Alex WickstrømDNS    
21221Robert Bruun MariagerDNS    
22222Jens MathiassenDNS    
23223Henrik NielsenDNS    
24224Steffan ChristensenDNS    
25225Susanne WildtDNS    
26226Ole JohnsenDNS    
27227Henrik StenspilDNS    
28228Claus Ø. ChristensenDNS    
29231Jesper BundgaardDNS    


Ialt 29 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 10 Km
IdNr.NavnTid1.2.
1501Hanne ChristoffersenDNS  
2502Isabella ChristoffersenDNS  
3503Lillian JeffriesDNS  
4504Heidi MøllerDNS  
5505Martin LarsenDNS  
6506Silke LarsenDNS  
7507James WatkinsDNS  
8508Irene JensenDNS  
9509Finn ChristiansenDNS  
10510Kristine SørensenDNS  
11511Susanne PetersenDNS  
12512Helle VestergaardDNS  
13513Flemming BartelsenDNS  
14514Jesper NielsenDNS  
15515Albert RojasDNS  
16516Birgitta PuschlDNS  
17517Niels MortensenDNS  
18518Catharina AndersenDNS  
19519Camilla LaursenDNS  
20520Oliver FriisDNS  
21521Nora Frederikke Rolsted-SkovbyDNS  
22522Amir BayatDNS  
23523Charlotte Oreby EriksenDNS  


Ialt 23 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 5 Km
IdNr.NavnTid
1229Silvia MartinezDNS
2230Jørgen ThostrupDNS
3801Kim SlettemoseDNS
4802Jannie SlettemoseDNS
5803Kirsten HammerDNS
6804Gitte PetersenDNS
7805Tina KannDNS
8806Ib HallingDNS
9807Tanja ChristensenDNS
10808Louise HolstDNS
11809Sonja ChristiansenDNS
12810Pia Lildballe PedersenDNS
13811Fie KreutzmannDNS
14812Rene ØrumDNS
15813Marlene ØrumDNS
16814Pernille ØrumDNS
17815Else BonnichsenDNS
18816Kirstine Borchorst KøllgaardDNS
19817Majbrit JensenDNS
20818Bolette MeinckeDNS
21819Sebastian MeinckeDNS
22820Anne-Marie HøiDNS
23821Susanne HansenDNS
24822Samuel Jensen AunbirkDNS
25823Agnes RoldDNS
26824Louie KarlsenDNS
27825Jeppe LadefogedDNS
28826Lars Magnus DahlDNS
29827Abdullah Ismail AhmadDNS
30828Michael Oreby EriksenDNS
31829Silas RojasDNS
32830Jeanette RojasDNS


Ialt 32 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.