Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt 5 Tårns Adventsløb 2021.


Løbet afvikles søndag den 28 november med start for ½ og helmarathon kl 9.00 og 5 og 10 Km kl 10.00

Se indbydelse i PDF-format. Følg linket til højre »»

Ruten kan ses her

(G) betyder at deltageren ved sin tilmelding har meldt at vil gå ruten

Før musen over tiden og se km-tiden


Tryk på navnet(i resultatlisterne forneden) og få diplom til udskrift(PDF-fil)


Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne


AdventsLøb - 5, 10 km, ½ mar/helmarathon(DK)

Tilføj løbet til din kalender
IdNr.NavnKlub/ByDistanceTid
11Ejgil EriksenKlub 100 MarathonMarathon04:19:00
22Niclas DiaKongsberg Maritime IFMarathon05:41:40
33Bent HermannsenIngen KlubMarathon-
44Peter LadefogedNovo Nordisk LøbeklubMarathon04:16:47
55Hasse Falk JakobsenKlub 100 Marathon DanmarkMarathon-
66Michael Aagaard JensenOdsherred LøberneMarathon04:53:46
77Thomas LønbækKlub 100 Marathon DanmarkMarathon01:08:04
88Jörg ChittkaCountry Marathon ClubMarathon03:10:53
99Bo MelchiorsenNovo Nordisk LøbeklubMarathon03:55:01
1010Allan Prøhl HansenNovo Nordisk LøbeklubMarathon03:55:00
1111Dan KristensenIngen KlubMarathon03:50:57
1212Claus HansenViby LøbeklubMarathon04:37:38
1313Mindaugas GarmusKlub 100 Marathon DanmarkMarathon03:31:55
1414Britt Drud Sørensen5 Tårns MotionMarathon04:39:51
1515Brian JørgensenKlub 100 Marathon Marathon03:50:05
1616Henrik GranlundGreve TrimMarathon03:33:36
17201Jesper Holmbo5 Tårns Motion½ Mar.02:27:58
18202Aage Christensen5 Tårns Motion½ Mar.-
19203Claus ØIngen Klub½ Mar.02:27:55
20204Susanna SkærbækIngen Klub½ Mar.-
21205Carolina SkærbækIngen Klub½ Mar.-
22206Jørgen HansenTIK½ Mar.02:07:29
23207Michael Berlin#KimsTriKlubDK½ Mar.-
24208Alex NielsenLOMK½ Mar.02:13:26
25209Jens PoulsenIngen Klub½ Mar.01:11:31
26210Kent FilsøeSkovsneglene½ Mar.02:04:52
27211Tine Louring Johansen5 Tårns Motion½ Mar.02:17:34
28212Thomas Schacht5 Tårns Motion½ Mar.02:20:20
29213Nina MunckTeam Røsnæs10 Km01:05:54
30214Lea Witzell5TårnsMotion/klub100halvmarathon½ Mar.02:35:16
31215Mark HallanderIngen Klub½ Mar.01:43:46
32216Torben Witzell5 Tårns Motion½ Mar.02:15:49
33217Mogens Rosenberg5 Tårns Motion½ Mar.02:02:21
34218Jeanette Zeuner Ingen Klub½ Mar.02:19:42
35219Jeanette WlyNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.02:27:57
36220Pia LauNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.02:19:43
37221Jeanette Jensen5 Tårns Motion½ Mar.-
38222Dorthe MøllerKlub100 Halvmarathon½ Mar.02:57:48
39223Jørgen NielsenKlub100 Halvmarathon½ Mar.02:57:48
40224Jan Hans Madsen5 Tårns Motion½ Mar.02:37:42
41225Sille HolmboIngen Klub½ Mar.01:23:21
42226Tina ChristensenIngen Klub½ Mar.02:15:52
43227Morten LarsenLøber mod klub 100½ Mar.02:57:50
44228Heidi NielsenTeam Liff ½ Mar.01:59:10
45229Svend LützhøftKlub100 Halvmarathon½ Mar.02:46:33
46230Jimmi B JensenKlub100 Halvmarathon½ Mar.02:38:47
47231Anette Muff5 Tårns Motion½ Mar. (G)04:03:03
48232Anja Faarbech5 Tårns Motion½ Mar. (G)04:02:28
49233Henrik OlsenIngen Klub½ Mar.01:51:57
50234Ketil StølenIngen Klub½ Mar.02:25:02
51235Annette SøvigIngen Klub½ Mar.02:09:29
52236Kent CarlsenIngen Klub½ Mar.02:14:55
53237Claus Christensen5 Tårns Motion½ Mar.01:44:42
54238Paw PedersenLMK Asnæs½ Mar.01:58:59
55239Inge Gellenthin Jensen5 Tårns Motion½ Mar. (G)04:02:30
56240Henrik Zacharias NielsenKorsør Atletik og Motion½ Mar.02:14:21
57241Finn Ottesen5 Tårns Motion½ Mar.02:22:28
58242Michael MøllerIngen Klub½ Mar.01:51:34
59243Mikkel MøllerIngen Klub½ Mar.01:51:26
60244Monica JacksonIngen Klub½ Mar.02:09:25
61245Lars AndersenBriiso½ Mar.01:51:11
62246Lasse AndersenBriiso½ Mar.01:50:47
63247Susanne Petersen5 Tårns Motion½ Mar. (G)04:03:05
64248Kim Rørdam Andersen5 Tårns Motion½ Mar.02:35:17
65249Karina LundstrømGLLR½ Mar.02:07:30
66250Henrik F. NielsenIngen Klub½ Mar.02:11:36
67251Jette SmidtIngen Klub½ Mar.01:57:35
68501Anni NielsenIngen Klub10 Km01:00:38
69502Anna Bruun Merrild MadsenIngen Klub10 Km-
70503Gry ThorsenIngen Klub10 Km-
71504Flemming BartelsenSct Olai Motion10 Km00:57:15
72505Gitte Fich5 Tårns Motion10 Km01:12:44
73506Frederik LarsenIngen Klub10 Km00:58:02
74507Aslaug AxelsdottirIngen Klub10 Km-
75508Jette FilsøeSkovsneglene10 Km01:17:15
76509Lene HaugeIngen Klub10 Km-
77510Christina OemannIngen Klub10 Km-
78511Camilla Flor SchachtschabelIngen Klub10 Km00:57:24
79512Anna RosenfeldtIngen Klub10 Km01:15:17
80513Dennis EriksenIngen Klub10 Km00:51:06
81514Malene Stephansen5 Tårns Motion10 Km00:57:51
82515Rasmus MichelsenHolbæk LMK10 Km00:47:21
83516Kristina SørensenCharity7summits 5 Km00:36:32
84517Fie SørensenCharity7summits 5 Km00:36:33
85518Per LilholmCharity7summits 5 Km00:36:38
86519Marianne Hjortshøj5 Tårns Motion10 Km01:05:27
87520Flemming BrodthagenIngen Klub10 Km01:15:01
88521Rikke LobedanzKalundborg IF10 Km01:03:46
89522Marianne StorgaardKalundborg IF10 Km01:14:17
90523Laila AugustineKalundborg IF10 Km00:31:27
91524Lenette Lyhne-HansenNovo Nordisk Løbeklub10 Km01:11:35
92525Flemming Kisbyebefri palæstina!10 Km00:57:52
93526Jesper Jensen5 Tårns Motion10 Km01:05:39
94527Anders PedersenKalundborg IF10 Km01:02:05
95528Mona MadsenKalundborg IF10 Km01:14:15
96529Lone Johansen5 Tårns Motion10 Km (G)01:57:53
97530Anders Hauser#astatee10 Km01:31:54
98531Kristen RasmussenKalundborg KIF10 Km00:59:26
99532Charlotte JørgensenKalundborg IF10 Km00:55:59
100533Ole Johnsen5 Tårns Motion10 Km01:18:52
101534Pia Bille5 Tårns Motion10 Km (G)01:57:51
102535Jette Pedersen5 Tårns Motion10 Km01:00:42
103536Bent A. Stenspil OlsenIngen Klub10 Km01:10:13
104537Jordanas KmieliusIngen Klub10 Km01:12:20
105538Marianne ZimmermannNovozymes Løbeklub 10 Km01:02:23
106540Stephanie Hauser#astetee10 Km01:32:00
107542Theodor Hauser#astetee10 Km01:30:47
108544Alfa Hauser#astetee5 Km00:37:36
109546Kjeld Christensen5 Tårns Motion10 Km01:00:00
110801Steen SpangeIngen Klub5 Km00:31:09
111802Katrine JørgensenFam Hillebrand 5 Km00:30:53
112803Annemette AlbertsenIngen Klub5 Km-
113804Asmus HaldFam Hillebrand 5 Km00:30:54
114805Christian AlbertsenIngen Klub5 Km00:31:07
115806Lea SørensenIngen Klub5 Km-
116807Ditte JensenIngen Klub5 Km-
117808Else BonnichsenSct.Olai 5 Km00:36:34
118809Tanja ChristensenIngen Klub5 Km00:39:08
119810Kim LarsenEgedal Løbeklub 5 Km-
120811Heidi SteensigIngen Klub5 Km-
121812Helle VestergaardLMK Asnæs 5 Km00:36:54
122813Michael ChristiansenIngen Klub5 Km00:36:54
123814Tina Ottesen5 Tårns Motion10 Km01:12:16
124815Per JørgensenIngen Klub5 Km (G)-
125816Villads StormRvif5 Km00:27:40
126817Victor StormRvif5 Km-
127818Morten Storm AndreasenRvif5 Km00:28:00
128819Martin HorstedUbberup Højskole5 Km00:31:43
129820Peter SimonsenIngen Klub5 Km00:36:36
130821Jacob MadsenIngen Klub5 Km00:34:49
131822Josefine ValeurIngen Klub5 Km (G)01:06:30
132823Hasse ChristensenIngen Klub5 Km (G)01:06:34
133824Mie GotthelffIngen Klub5 Km (G)01:06:33
134825Martin DyxenburgKalundborg IF5 Km00:31:08
135826Susanne Nielsen5 Tårns Motion5 Km00:37:18
136827Anders Qvist 5 Tårns Motion5 Km00:37:20
137828Luise Bering5 Tårns Motion5 Km00:36:52
138829Lillian Jeffries5 Tårns Motion5 Km00:33:03
139830Ole PoulsenSvallerup Løbeklub5 Km00:28:55
140831Lone Kirkeskov5 Tårns Motion5 Km00:35:51
141832Kathrin KokKIF Kalundborg5 Km-
142833Patrick LarsenIngen Klub5 Km00:25:50
143834Bjarne Johansen5 Tårns Motion5 Km00:33:14
144835Ulrikke Steen PedersenIngen Klub5 Km00:42:04
145836Tonny EhlersUbberup Højskole5 Km00:31:44
146837Mikkel MæhlisenUbberup Højskole5 Km00:47:16
147838Tobias WinklerUbberup Højskole5 Km00:35:20
148839Dennis BabielIngen Klub5 Km00:35:53
149840Laura NyholtUbberup Højskole 5 Km00:54:20
150841Lisbeth Kjær5 Tårns Motion5 Km00:37:16
151842Vibeke JohansenIngen Klub5 Km00:36:25
152843Kim SlettemoseTeam Slettemose 5 Km00:40:11
153844Karla SlettemoseTeam Slettemose 5 Km00:40:12


Ialt 150 tilmeldte 16 Marathon, 47 ½ marathon, 40 10 Km og 47 til 5 Km.
Ialt 130 gennemførende 14 Marathon, 42 ½ marathon, 35 10 Km og 39 5 Km.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste Marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.
18Jörg Chittka03:10:5300:24:1300:23:1300:23:4800:23:4200:23:4700:24:0900:24:0600:23:55
213Mindaugas Garmus03:31:5500:23:3900:25:1700:26:1400:26:5200:27:3000:29:2700:27:5200:25:03
316Henrik Granlund03:33:3600:26:3900:26:0300:26:1600:26:1900:26:5400:27:2700:26:5800:27:00
415Brian Jørgensen03:50:0500:28:1200:27:3500:27:3000:27:5500:28:2300:30:0300:30:3000:29:57
511Dan Kristensen03:50:5700:28:1300:27:4900:27:0900:28:1300:28:1400:30:1800:30:1100:30:51
610Allan Prøhl Hansen03:55:0000:28:4000:29:0100:28:3600:29:0500:31:5000:28:0700:31:3300:28:07
79Bo Melchiorsen03:55:0100:28:4100:28:4100:28:5500:28:4500:30:3100:29:5200:28:5800:30:38
84Peter Ladefoged04:16:4700:32:0000:31:1200:31:1500:31:1800:31:5900:32:2700:34:1300:32:22
91Ejgil Eriksen04:19:0000:31:4800:31:2000:30:2700:30:5600:33:3700:34:0600:33:5000:32:56
1012Claus Hansen04:37:3800:33:3000:33:5300:31:5500:32:2800:36:1500:36:4700:36:1800:36:32
1114Britt Drud Sørensen04:39:5100:34:2800:34:3000:35:4700:34:2700:34:3000:35:0600:34:5400:36:09
126Michael Aagaard Jensen04:53:4600:36:0200:36:1400:35:0900:35:1500:36:1600:36:5100:38:5500:39:03
132Niclas Dia05:41:4000:35:0100:37:0200:37:5800:42:2400:44:0900:48:0800:48:3800:48:18
147Thomas LønbækDNF00:33:3300:34:31
153Bent HermannsenDNS
165Hasse Falk JakobsenDNS
* Mellemtider er ikke registreret


Ialt 16 tilmeldte. Ialt 14 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste ½ marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.
1215Mark Hallander01:43:4600:26:4200:26:0400:26:1800:24:42
2237Claus Christensen01:44:4200:25:1400:26:3200:26:5700:25:58
3246Lasse Andersen01:50:4700:28:0300:27:5400:28:1900:26:32
4245Lars Andersen01:51:1100:28:0700:27:5100:28:1400:26:59
5243Mikkel Møller01:51:2600:28:0900:27:5000:28:1700:27:10
6242Michael Møller01:51:3400:28:0800:27:4900:28:1700:27:20
7233Henrik Olsen01:51:5700:27:2800:27:4900:27:4900:28:51
8238Paw Pedersen01:58:5900:28:3300:29:3500:30:2300:30:28
9228Heidi Nielsen01:59:1000:28:3200:29:3700:30:1700:30:45
10217Mogens Rosenberg02:02:2100:28:4400:30:2200:31:3400:31:42
11210Kent Filsøe02:04:5200:31:5000:31:2400:31:5700:29:42
12206Jørgen Hansen02:07:2900:31:4200:31:3300:31:5000:32:24
13249Karina Lundstrøm02:07:3000:31:4300:31:3200:31:4900:32:27
14244Monica Jackson02:09:2500:31:3600:32:0700:32:4100:33:01
15235Annette Søvig02:09:2900:31:3700:32:0400:32:4600:33:02
16208Alex Nielsen02:13:2600:34:1800:37:1100:31:2100:30:36
17240Henrik Zacharias Nielsen02:14:2100:33:5000:34:1300:33:3100:32:48
18236Kent Carlsen02:14:5500:30:3700:32:0600:34:4400:37:27
19216Torben Witzell02:15:4900:32:5400:32:4000:33:3500:36:40
20226Tina Christensen02:15:5200:33:3800:33:1200:33:5900:35:03
21211Tine Louring Johansen02:17:3400:33:5800:34:5200:34:2300:34:20
22218Jeanette Zeuner 02:19:4200:32:3700:34:4900:35:4900:36:27
23220Pia Lau02:19:4300:32:3600:34:5100:35:4600:36:30
24212Thomas Schacht02:20:2000:34:0000:35:1800:35:4800:35:14
25241Finn Ottesen02:22:2800:35:5100:35:4800:35:1500:35:33
26234Ketil Stølen02:25:0200:35:4300:39:2500:36:0700:33:48
27203Claus Ø02:27:5500:35:4900:36:3800:37:4400:37:44
28219Jeanette Wly02:27:5700:35:5500:36:3300:37:5900:37:29
29201Jesper Holmbo02:27:5800:36:0400:36:2800:13:3700:37:43
30214Lea Witzell02:35:1600:36:0000:37:4000:42:1200:39:23
31224Jan Hans Madsen02:37:4200:36:2200:39:1800:00:1900:39:37
32230Jimmi B Jensen02:38:4700:38:3400:39:2600:39:2600:41:20
33229Svend Lützhøft02:46:3300:39:2900:42:2500:41:1800:43:21
34222Dorthe Møller02:57:4800:43:4100:42:3100:45:2700:46:09
35223Jørgen Nielsen02:57:4800:46:3200:44:0900:41:0100:46:06
36227Morten Larsen02:57:5000:43:4900:42:3100:45:3100:45:59
37232Anja Faarbech (G)04:02:2801:00:3601:00:0100:59:3201:02:19
38239Inge Gellenthin Jensen (G)04:02:3001:00:3700:57:2201:01:1801:03:13
39231Anette Muff (G)04:03:0301:01:0800:56:0201:03:4301:02:10
40247Susanne Petersen (G)04:03:0501:01:4600:56:1301:02:5901:02:06
41225Sille HolmboDNF00:39:2200:43:59  
42209Jens PoulsenDNF00:34:1600:37:15  
43202Aage ChristensenDNS    
44204Susanna SkærbækDNS    
45205Carolina SkærbækDNS    
46207Michael BerlinDNS    
47221Jeanette JensenDNS    


Ialt 47 tilmeldte. Ialt 42 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 10 Km
IdNr.NavnTid1.2.
1515Rasmus Michelsen00:47:2100:23:2600:23:55
2513Dennis Eriksen00:51:0600:26:0000:25:06
3532Charlotte Jørgensen00:55:5900:28:0600:27:54
4504Flemming Bartelsen00:57:1500:29:2000:27:55
5511Camilla Flor Schachtschabel00:57:2400:29:3300:27:51
6514Malene Stephansen00:57:5100:28:1500:29:36
7525Flemming Kisbye00:57:5200:28:1300:29:38
8506Frederik Larsen00:58:0200:28:2700:29:34
9531Kristen Rasmussen00:59:2600:29:4800:29:37
10546Kjeld Christensen01:00:0000:30:0000:30:00
11501Anni Nielsen01:00:3800:31:1900:29:19
12535Jette Pedersen01:00:4200:29:5500:30:47
13527Anders Pedersen01:02:0500:30:3200:31:32
14538Marianne Zimmermann01:02:2300:31:2400:30:59
15521Rikke Lobedanz01:03:4600:31:2600:32:21
16519Marianne Hjortshøj01:05:2700:32:3800:32:49
17526Jesper Jensen01:05:3900:32:4000:33:00
18213Nina Munck01:05:5400:32:5600:32:58
19536Bent A. Stenspil Olsen01:10:1300:33:4500:36:28
20524Lenette Lyhne-Hansen01:11:3500:35:2200:36:13
21814Tina Ottesen01:12:1600:36:4800:35:28
22537Jordanas Kmielius01:12:2000:35:3400:36:47
23505Gitte Fich01:12:4400:36:2200:36:22
24528Mona Madsen01:14:1500:35:1600:38:59
25522Marianne Storgaard01:14:1700:35:1700:39:00
26520Flemming Brodthagen01:15:0100:37:3700:37:25
27512Anna Rosenfeldt01:15:1700:36:5700:38:20
28508Jette Filsøe01:17:1500:38:4100:38:34
29533Ole Johnsen01:18:5200:35:2200:43:30
30542Theodor Hauser01:30:4700:37:2800:53:19
31530Anders Hauser01:31:5400:37:3400:54:19
32540Stephanie Hauser01:32:0000:37:4100:54:19
33534Pia Bille (G)01:57:5100:58:5500:58:56
34529Lone Johansen (G)01:57:5300:57:2101:00:32
35523Laila AugustineDNF00:31:27 
36502Anna Bruun Merrild MadsenDNS  
37503Gry ThorsenDNS  
38507Aslaug AxelsdottirDNS  
39509Lene HaugeDNS  
40510Christina OemannDNS  


Ialt 40 tilmeldte. Ialt 35 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 5 Km
IdNr.NavnTid
1833Patrick Larsen00:25:50
2816Villads Storm00:27:40
3818Morten Storm Andreasen00:28:00
4830Ole Poulsen00:28:55
5802Katrine Jørgensen00:30:53
6804Asmus Hald00:30:54
7805Christian Albertsen00:31:07
8825Martin Dyxenburg00:31:08
9801Steen Spange00:31:09
10819Martin Horsted00:31:43
11836Tonny Ehlers00:31:44
12829Lillian Jeffries00:33:03
13834Bjarne Johansen00:33:14
14821Jacob Madsen00:34:49
15838Tobias Winkler00:35:20
16831Lone Kirkeskov00:35:51
17839Dennis Babiel00:35:53
18842Vibeke Johansen00:36:25
19808Else Bonnichsen00:36:34
20820Peter Simonsen00:36:36
21828Luise Bering00:36:52
22812Helle Vestergaard00:36:54
23813Michael Christiansen00:36:54
24841Lisbeth Kjær00:37:16
25826Susanne Nielsen00:37:18
26827Anders Qvist 00:37:20
27544Alfa Hauser00:37:36
28809Tanja Christensen00:39:08
29843Kim Slettemose00:40:11
30844Karla Slettemose00:40:12
31835Ulrikke Steen Pedersen00:42:04
32837Mikkel Mæhlisen00:47:16
33840Laura Nyholt00:54:20
34822Josefine Valeur (G)01:06:30
35824Mie Gotthelff (G)01:06:33
36823Hasse Christensen (G)01:06:34
37516Kristina Sørensen00:36:32
38517Fie Sørensen00:36:33
39518Per Lilholm00:36:38
40803Annemette AlbertsenDNS
41806Lea SørensenDNS
42807Ditte JensenDNS
43810Kim LarsenDNS
44811Heidi SteensigDNS
45815Per Jørgensen (G)DNS
46817Victor StormDNS
47832Kathrin KokDNS


Ialt 47 tilmeldte. Ialt 39 gennemførende.

Se resultater fra
Adventsløb 2020  |  Adventsløb 2019  |  Adventsløb 2018  |  Adventsløb 2017
Adventsløb 2016  |  Adventsløb 2015  |  Adventsløb 2014  |  Adventsløb 2013

Ruten til Adventsmarathon.