Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt 5 Tårns Adventsløb 2022.

2022-11-28 19:14:01

- OBS! Online tilmelding er lukket fra 27.11 kl. 08:30


Løbet afvikles søndag den 27 november med start for ½ og helmarathon kl 9.00 og 5 og 10 Km kl 10.00

Se indbydelse i PDF-format. Følg linket til højre »»

Ruten kan ses her

(G) betyder at deltageren ved sin tilmelding har meldt at vil gå ruten

Før musen over tiden og se km-tiden


Tryk på navnet(i resultatlisterne forneden) og få diplom til udskrift(PDF-fil)


Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne


AdventsLøb - 5, 10 km, ½ mar/helmarathon(DK)

INFORMATION om løbet. Tryk på figuren herover.



.Tilføj løbet til din kalender
IdNr.NavnKlub/ByDistanceTid
11Christian Høtoft SørensenK-TriMarathon03:43:12
22Dan KristensenTeam Toft Marathon04:28:00
33Kim HenningsenHrMarathon05:29:46
44Henrik BrandtIngen KlubMarathon05:46:51
55Jacob KiærTeam Vegan RunMarathon04:07:20
66Paw Lindegaard NielsenIngen KlubMarathon04:32:17
77Bo MelchiorsenNovo Nordisk LøbeklubMarathon03:41:05
88Jimmi BjerregaardKlub 100 Halv MarathonMarathon05:38:36
99Mindaugas GarmusKlub 100 Marathon DanmarkMarathon04:06:23
10201Anni NielsenIngen klub½ Mar.01:54:18
11202Michael BerlinHerlev Tri & Motion½ Mar.01:37:36
12203Brian JensenNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.01:51:32
13204Jeanette WlyNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.02:09:49
14205Sisse Lykke WeinreichPapegøjeløbet Klub 100 halvmara½ Mar.-
15206Jørgen NielsenKlub100 Halvmarathon½ Mar.02:12:25
16207Winni JeppesenOdsherred Løberne½ Mar.01:59:31
17208Paw PedersenLMK Asnæs½ Mar.02:01:28
18209Pia Vinne LauNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.02:05:06
19210Jan Hans Madsen5 Tårns Motion½ Mar.02:36:23
20211Erik Johnsen5 Tårns Motion½ Mar.-
21212Dorthe MøllerKlub100 Halvmarathon½ Mar.-
22213Flemming Horn AndersenIngen Klub½ Mar.03:25:26
23214Kenneth LundstedtTeam Førslev Motion½ Mar.01:39:42
24215Emilie Horn AndersenIngen Klub½ Mar.01:58:00
25216Bibi IngerslevIngen Klub½ Mar.01:50:48
26217Torben Witzell5 Tårns Motion½ Mar.02:07:09
27218Heidi NielsenTeam Liff ½ Mar.02:01:29
28219Jette BertelsenFSKI½ Mar.02:20:14
29220Robert GrønlundPLØK½ Mar.01:58:13
30221Tine Louring Johansen5 Tårns Motion½ Mar.02:21:42
31222Thomas Schacht5 Tårns Motion½ Mar.02:21:43
32223Monica JacksonHold 5½ Mar.02:07:39
33224Susan HansenNordhavn løb og motion½ Mar.02:07:38
34225Torben HjulskovIngen Klub½ Mar.01:56:28
35226Andreas SørensenIngen Klub½ Mar.-
36227Jørgen HansenTIK½ Mar.02:07:39
37228Anders HauserJLMK½ Mar.01:56:29
38229Brian Nørtoft BerntsenIngen Klub½ Mar.02:13:51
39230Mette HansenIngen Klub½ Mar.01:49:44
40231Heidi MøllerTeam Møller ½ Mar.02:07:13
41232Pia LarsenKalundborg IF½ Mar.02:07:36
42233Lea Witzell5 Tårns Motion½ Mar.02:43:34
43234Michael MøllerIngen Klub½ Mar.02:10:39
44235Mikkel MøllerIngen Klub½ Mar.02:10:41
45236Mathias MøllerIngen Klub½ Mar.02:10:34
46237Jens TholstrupIngen Klub½ Mar.01:59:12
47238Lars AndersenIngen Klub½ Mar.02:10:40
48239Claus Christensen5 Tårns Motion½ Mar.01:55:26
49240Britt Drud Sørensen5 Tårns Motion½ Mar.02:01:26
50241Torben PedersenIngen Klub½ Mar.02:29:56
51242René HansenHalvmarathon Danmark½ Mar.02:13:33
52243Lena KorsholmIngen Klub½ Mar.02:47:54
53244Bent Kristensen5 Tårns Motion½ Mar.01:48:33
54245Henrik Zacharias NielsenKorsør Atletik & Motion½ Mar.02:17:54
55246Henriette Moos JohansenIngen Klub½ Mar.-
56501Annette MadsenTeam Gildberg5 Km01:19:50
57502Anna RosenfeldtNovo Nordisk Løbeklub10 Km00:55:03
58503Mette Gildberg NielsenTeam Gildberg5 Km01:14:23
59504Klaus Jørgen NielsenTeam Gildberg10 Km-
60505Gitte Fich5 Tårns Motion10 Km01:10:21
61506Bente Jensen5 Tårns Motion5 Km00:38:10
62507Elisabeth LundstedtTeam Førslev Motion10 Km01:10:02
63508Jette Pedersen5 Tårns Motion10 Km01:06:27
64509Erik MølgaardKIF - HOLD 5 10 Km00:48:16
65510Martin Lihme12Tri.dk10 Km00:49:03
66511Emmelie Brobæk Kiær HagstrømTeam Vegan Run10 Km01:02:58
67512Sarah Maria Hagstrøm ThygesenTeam Vegan Run10 Km01:02:58
68513Line WangUbberup Højskole10 Km01:12:40
69514Tonny EhlersUbberup Højskole10 Km01:12:42
70515Jørgen Thostrup5 Tårns Motion10 Km00:57:31
71516Marianne StorgaardKalundborg IF10 Km01:16:31
72517Ole Johnsen5 Tårns Motion10 Km01:18:00
73518Linda LauritzenKIF Kalundborg10 Km01:16:29
74519Martin DyxenburgKalundborg IF10 Km01:02:29
75520Sanne TholstrupIngen Klub10 Km01:04:42
76521Kristina SørensenTeam Fie5 Km00:25:48
77522Keld Jensen5 Tårns Motion10 Km01:01:55
78523Jan HansenIngen Klub10 Km01:28:31
79524Per PedersenIngen Klub10 Km00:56:34
80525Jens Nielsen5 Tårns Motion10 Km00:53:13
81526Jakob JørgensenIngen Klub10 Km00:46:21
82527Berit JørgensenIngen Klub10 Km01:11:52
83528Kristen RasmussenKalundborg-IF10 Km-
84529Panya CorellKalundborg KIF10 Km01:03:22
85530Jesper Pedersen5 Tårns Motion10 Km00:55:54
86531Michael MadsenIngen Klub10 Km01:00:05
87801Hanne ChristoffersenIngen Klub5 Km00:39:08
88802Isabella ChristoffersenIngen Klub5 Km00:39:07
89803Tobias DietzIngen Klub5 Km00:29:03
90804Finn Ottesen5 Tårns Motion5 Km (G)00:56:15
91805Anja Faarbech5 Tårns Motion5 Km (G)00:56:14
92806Ann Katrine Lund AndersenNovo Nordisk Løbeklub5 Km00:46:41
93807Heidi SørensenUbberup Højskole5 Km (G)01:04:36
94808Kim Plambech LarsenEgedal Løbeklub Ølstykke Løberen5 Km-
95809Carla Holme Mortensen5 Tårns Motion5 Km00:42:25
96810Inge Marie JørgensenIngen Klub5 Km00:34:01
97811Lars RichterTeam Tosserne 2.05 Km00:33:42
98812Mogens Rosenberg5 Tårns Motion5 Km00:30:10
99813Flemming BartelsenSct. Olai Kirke5 Km00:31:39
100814Else BonnichsenIngen Klub5 Km00:37:36
101815Lars AndersenIngen Klub5 Km00:37:50
102816Mariette Hagstrøm Jensen5 Tårns Motion5 Km00:46:51
103817Tanja ChristensenIngen Klub5 Km00:40:35
104818Lisbeth Brobæk Kiær5 Tårns Motion5 Km (G)00:46:43
105819Martin JørgensenIngen Klub5 Km-
106820Louise SchnoorIngen Klub5 Km-
107821Jeanette Jensen5 Tårns Motion5 Km00:39:23
108822Lillian Jeffries5 Tårns Motion5 Km00:39:48
109823Janie FravnNovo Nordisk Løbeklub5 Km00:46:37
110824Hanne Brobæk Jensen5 Tårns Motion5 Km00:35:36
111825Anette Muff5 Tårns Motion5 Km (G)00:39:30
112826Laurits HjulskovIngen Klub5 Km00:32:19
113827Susanne HjulskovIngen Klub5 Km00:34:29
114828Bjarne DybdahlRVIF Løb5 Km00:37:46
115829Anne Lyhne-HansenNovo Nordisk Løbeklub5 Km00:35:35
116830Jacob MadsenUbberup Højskole5 Km00:31:19
117831Josefine ValeurUbberup Højskole5 Km (G)01:04:34
118832Dorthe ChristensenUbberup Højskole5 Km (G)01:04:32
119833Anastasia LaudikosUbberup Højskole5 Km00:35:56
120834Bodil Schiøtz LarsenJLMK5 Km (G)01:01:32
121835Morten BolgannJLMK5 Km (G)01:01:30
122836Steen SpangeKalundborg IF5 Km00:27:09
123837Martin Vang KristiansenK-Tri5 Km00:27:09
124838Sigurd IngerslevIngen Klub5 Km00:27:26
125839Karina AndersenIngen Klub5 Km00:35:47
126840Luna BrændholtIngen Klub5 Km00:35:46
127841Bjarne JensenUbberup Højskole 5 Km00:38:02
128842Pernille LiljensøeIngen Klub5 Km (G)-
129843Charlotte JensenIngen Klub5 Km00:38:11
130844Anette Olsen5 Tårns Motion5 Km00:41:18
131845Rita KlejsKalundborg-IF5 Km (G)00:41:21
132846Katja HasløvIngen Klub5 Km (G)01:14:56
133847Nora HasløvIngen Klub5 Km (G)01:14:58
134848Wilma HasløvIngen Klub5 Km (G)01:14:51
135849Kim SlettemoseTeam Slettemose 5 Km01:02:16
136850Anton SlettemoseTeam Slettemose 5 Km01:02:13
137851Jannie SlettemoseTeam Slettemose 5 Km (G)01:20:02
138852Karla SlettemoseIngen Klub5 Km (G)01:20:02
139853Jon Ulrik Larsen5 Tårns Motion5 Km00:26:33
140854Marianne ZimmermannNovozymes Løbeklub 5 Km00:50:30
141855Liva ZimmermannIngen Klub5 Km00:50:28
142856Geert AndersenKalundborg IF5 Km00:35:16
143857Per LilholmLMK Asnæs 5 Km00:25:45
144858Luna (hund)Ingen Klub5 Km00:25:44
145859Inge Gellentin Jensen5 Tårns Motion5 Km00:32:21


Ialt 144 tilmeldte 9 Marathon, 45 ½ marathon, 27 10 Km og 63 til 5 Km.
Ialt 134 gennemførende 9 Marathon, 41 ½ marathon, 25 10 Km og 59 5 Km.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste Marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.
17Bo Melchiorsen03:41:0500:27:0800:27:0300:27:2800:27:2100:28:0600:28:0300:28:0500:27:52
21Christian Høtoft Sørensen03:43:1200:25:1100:26:0500:26:2100:27:0700:28:2200:29:3700:30:2900:29:59
39Mindaugas Garmus04:06:2300:25:3200:25:3200:28:2700:28:5000:31:2600:38:4500:34:5000:33:00
45Jacob Kiær04:07:2000:31:3900:32:0800:28:4600:31:2000:30:0700:30:5600:31:0400:31:20
52Dan Kristensen04:28:0000:31:2100:30:3100:30:4500:33:1600:36:1200:35:1900:36:3100:34:05
66Paw Lindegaard Nielsen04:32:1700:30:4500:32:1900:32:5000:32:3500:34:4100:35:5200:37:5500:35:21
73Kim Henningsen05:29:4600:37:4300:38:4300:39:1300:41:2100:44:0500:42:5300:43:5000:41:57
88Jimmi Bjerregaard05:38:3600:42:1900:42:2000:42:2000:42:2000:42:2000:42:2000:42:2000:42:20
94Henrik Brandt05:46:5100:40:5500:38:4600:38:5000:39:5800:45:1500:51:4400:45:4200:45:42
* Mellemtider er ikke registreret


Ialt 9 tilmeldte. Ialt 9 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste ½ marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.
1202Michael Berlin01:37:3600:24:3300:24:2300:24:3100:24:10
2214Kenneth Lundstedt01:39:4200:24:1300:24:4300:24:4000:26:06
3244Bent Kristensen01:48:3300:26:5500:27:0300:27:4200:26:54
4230Mette Hansen01:49:4400:27:1200:27:2600:27:4900:27:17
5216Bibi Ingerslev01:50:4800:28:1200:27:3500:27:3200:27:29
6203Brian Jensen01:51:3200:28:1500:27:3500:27:3200:28:10
7201Anni Nielsen01:54:1800:27:5800:27:5300:29:0200:29:25
8239Claus Christensen01:55:2600:26:5400:27:5500:29:1900:31:18
9225Torben Hjulskov01:56:2800:30:0800:30:1300:28:0600:28:02
10228Anders Hauser01:56:2900:30:0700:30:1300:28:0500:28:05
11215Emilie Horn Andersen01:58:0000:28:3800:29:2000:29:5100:30:11
12220Robert Grønlund01:58:1300:29:2700:29:3800:29:3300:29:33
13237Jens Tholstrup01:59:1200:28:1000:28:5000:30:3300:31:40
14207Winni Jeppesen01:59:3100:30:2700:30:2700:29:3400:29:03
15240Britt Drud Sørensen02:01:2600:29:5100:30:5900:30:3600:30:00
16208Paw Pedersen02:01:2800:30:2600:29:3300:30:3900:30:49
17218Heidi Nielsen02:01:2900:30:0600:29:5200:30:2300:31:09
18209Pia Vinne Lau02:05:0600:32:2800:30:4000:29:2100:32:37
19217Torben Witzell02:07:0900:30:2900:30:5300:32:0800:33:39
20231Heidi Møller02:07:1300:32:0200:31:5200:31:3700:31:41
21232Pia Larsen02:07:3600:30:2200:31:0500:31:5700:34:12
22224Susan Hansen02:07:3800:30:1900:31:0100:32:0300:34:15
23223Monica Jackson02:07:3900:30:2300:31:0200:32:0300:34:11
24227Jørgen Hansen02:07:3900:30:2500:31:0600:32:2500:33:43
25204Jeanette Wly02:09:4900:32:1700:31:0100:32:2400:34:07
26236Mathias Møller02:10:3400:34:4100:32:2700:31:1500:32:11
27234Michael Møller02:10:3900:34:4200:32:2400:31:2200:32:10
28238Lars Andersen02:10:4000:34:4000:32:2500:31:2000:32:15
29235Mikkel Møller02:10:4100:34:4300:32:2600:31:2100:32:11
30206Jørgen Nielsen02:12:2500:32:1400:32:0700:34:3200:33:31
31242René Hansen02:13:3300:28:3000:29:0700:32:3900:43:18
32229Brian Nørtoft Berntsen02:13:5100:32:1000:32:2100:34:5400:34:27
33245Henrik Zacharias Nielsen02:17:5400:34:1200:34:4800:34:1400:34:40
34219Jette Bertelsen02:20:1400:35:3800:34:2300:35:0700:35:06
35221Tine Louring Johansen02:21:4200:34:5700:35:2900:35:1900:35:57
36222Thomas Schacht02:21:4300:34:5600:35:2700:35:2500:35:54
37241Torben Pedersen02:29:5600:31:5700:39:2000:39:2000:39:20
38210Jan Hans Madsen02:36:2300:39:1700:39:2300:39:1800:38:24
39233Lea Witzell02:43:3400:38:0800:41:4200:41:4400:42:00
40243Lena Korsholm02:47:5400:41:0900:42:3400:42:0000:42:12
41213Flemming Horn Andersen03:25:2600:41:3200:54:5400:51:4900:57:11
42205Sisse Lykke WeinreichDNS    
43211Erik JohnsenDNS    
44212Dorthe MøllerDNS    
45226Andreas SørensenDNS    


Ialt 45 tilmeldte. Ialt 41 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 10 Km
IdNr.NavnTid1.2.
1511Emmelie Brobæk Kiær Hagstrøm01:02:5800:31:3700:31:20
2512Sarah Maria Hagstrøm Thygesen01:02:5800:31:3800:31:20
3507Elisabeth Lundstedt01:10:0200:36:1200:33:49
4526Jakob Jørgensen00:46:2100:22:4200:23:39
5509Erik Mølgaard00:48:1600:23:5300:24:23
6510Martin Lihme00:49:0300:24:0600:24:57
7525Jens Nielsen00:53:1300:26:3100:26:42
8502Anna Rosenfeldt00:55:0300:27:4200:27:21
9530Jesper Pedersen00:55:5400:27:3100:28:23
10524Per Pedersen00:56:3400:28:4300:27:50
11515Jørgen Thostrup00:57:3100:28:3000:29:01
12531Michael Madsen01:00:0500:30:3700:29:28
13522Keld Jensen01:01:5500:30:4600:31:10
14519Martin Dyxenburg01:02:2900:31:2100:31:08
15529Panya Corell01:03:2200:31:1700:32:05
16520Sanne Tholstrup01:04:4200:32:1800:32:24
17508Jette Pedersen01:06:2700:33:0600:33:22
18505Gitte Fich01:10:2100:35:5200:34:29
19527Berit Jørgensen01:11:5200:35:0300:36:49
20513Line Wang01:12:4000:36:0800:36:32
21514Tonny Ehlers01:12:4200:31:2300:41:19
22518Linda Lauritzen01:16:2900:37:3000:38:59
23516Marianne Storgaard01:16:3100:37:2900:39:02
24517Ole Johnsen01:18:0000:35:3000:42:30
25523Jan Hansen01:28:3100:43:4200:44:49
26504Klaus Jørgen NielsenDNS  
27528Kristen RasmussenDNS  


Ialt 27 tilmeldte. Ialt 25 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 5 Km
IdNr.NavnTid
1858Luna (hund)00:25:44
2857Per Lilholm00:25:45
3853Jon Ulrik Larsen00:26:33
4836Steen Spange00:27:09
5837Martin Vang Kristiansen00:27:09
6838Sigurd Ingerslev00:27:26
7803Tobias Dietz00:29:03
8812Mogens Rosenberg00:30:10
9830Jacob Madsen00:31:19
10813Flemming Bartelsen00:31:39
11826Laurits Hjulskov00:32:19
12859Inge Gellentin Jensen00:32:21
13811Lars Richter00:33:42
14810Inge Marie Jørgensen00:34:01
15827Susanne Hjulskov00:34:29
16856Geert Andersen00:35:16
17829Anne Lyhne-Hansen00:35:35
18824Hanne Brobæk Jensen00:35:36
19840Luna Brændholt00:35:46
20839Karina Andersen00:35:47
21833Anastasia Laudikos00:35:56
22814Else Bonnichsen00:37:36
23828Bjarne Dybdahl00:37:46
24815Lars Andersen00:37:50
25841Bjarne Jensen00:38:02
26506Bente Jensen00:38:10
27843Charlotte Jensen00:38:11
28802Isabella Christoffersen00:39:07
29801Hanne Christoffersen00:39:08
30821Jeanette Jensen00:39:23
31825Anette Muff (G)00:39:30
32822Lillian Jeffries00:39:48
33817Tanja Christensen00:40:35
34844Anette Olsen00:41:18
35845Rita Klejs (G)00:41:21
36809Carla Holme Mortensen00:42:25
37823Janie Fravn00:46:37
38806Ann Katrine Lund Andersen00:46:41
39818Lisbeth Brobæk Kiær (G)00:46:43
40816Mariette Hagstrøm Jensen00:46:51
41855Liva Zimmermann00:50:28
42854Marianne Zimmermann00:50:30
43805Anja Faarbech (G)00:56:14
44804Finn Ottesen (G)00:56:15
45835Morten Bolgann (G)01:01:30
46834Bodil Schiøtz Larsen (G)01:01:32
47850Anton Slettemose01:02:13
48849Kim Slettemose01:02:16
49832Dorthe Christensen (G)01:04:32
50831Josefine Valeur (G)01:04:34
51807Heidi Sørensen (G)01:04:36
52503Mette Gildberg Nielsen01:14:23
53848Wilma Hasløv (G)01:14:51
54847Nora Hasløv (G)01:14:58
55851Jannie Slettemose (G)01:20:02
56852Karla Slettemose (G)01:20:02
57521Kristina Sørensen00:25:48
58846Katja Hasløv (G)01:14:56
59501Annette Madsen01:19:50
60808Kim Plambech LarsenDNS
61819Martin JørgensenDNS
62820Louise SchnoorDNS
63842Pernille Liljensøe (G)DNS


Ialt 63 tilmeldte. Ialt 59 gennemførende.

Se resultater fra
Adventsløb 2021  |  Adventsløb 2020  |  Adventsløb 2019  |  Adventsløb 2018  |  Adventsløb 2017
Adventsløb 2016  |  Adventsløb 2015  |  Adventsløb 2014  |  Adventsløb 2013