Deltagerlisten
- OBS! Online tilmelding er nu lukket

Eftertilmelding (mod gebyr) i klubhuset.
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt 5 Tårns Triple-Marathon 2023.


Løbet afvikles i weekenden 23, 24 og 25 juni
og med Triple for alle distancer: 5 km, 10 km, Hel- og Halvmarathon - onlinetilmeldingen er nu åben - se indbydelse i PDF-format. Følg linket til højre »»


OBS! Starttider er ens for alle distancer
(fredag kl 17.00, lørdag og søndag kl 10.00)

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Scroll ned på siden for at se resultater eller tryk på linkene herunder.
Resultater Fredag»»   Resultater Lørdag»»   Resultater Søndag»»

Resultater Triple»»

Triple 2023

INFORMATION om løbet. Tryk på figuren herover.
(Distance mærket med W er gangere)


IdNr.NavnKlub/ByDistanceFreLørSøn
501501Jesper LodallDen røde løberHalv Marxxx
502502Marc Breddo PedersenIngen KlubHalv Marxxx
503503Jan PetersenSNIKHalv Marx
504504Brian Jensen5 Tårns MotionHalv Marxxx
505505Steen SpangeK-TRIHalv Marxxx
506506Henrik Daniel ChristoffersenIngen KlubHalv Marxxx
507507Stefan GudmundssonSnik AtletikHalv Marx
508508Mogens Rosenberg5 Tårns MotionHalv Marx
509509Torben PedersenIngen KlubHalv Marxx
510510Danni HansenIngen KlubHalv Marx
511511Bibi IngerslevIngen KlubHalv Marx
512512Karin JensenIngen KlubHalv Marx
513513Jan H Madsen5 Tårns MotionHalv Marx
514514Bjarne Kristensen5 Tårns MotionHalv Marx
515515Mikael Skjellerup SmidtIngen KlubHalv Marxx
516516Annbritt JacobsenIngen Klub10 Kmxx
517517Maj-Britt Steenbuch FalkTeam Isaksen Halv Marxxx
518518Mikkel ChristensenIngen KlubHalv Marx
519519Steen MortensenTeam RomkugleHalv Marx
520520Dorthe W NielsenIngen KlubHalv Marx
521521Morten NobelHøng Løbeklub Halv Marx
522522Martin DyxenburgKalundborg IFHalv Marx
523523Cecilie Dahl ChristensenIngen KlubHalv Marx
524524Bee AndersenHøng LøbeklubHalv Marx
525525Claus BalshøjKlub 100 Marathon DkHalv Marx
526526Michael StrøhIngen KlubHalv Marx
801801Jens Nielsen5 Tårns Motion10 Kmxxx
802802Jeanette Jensen5 Tårns Motion10 Kmxxx
803803Torben Witzell5 Tårns Motion10 Kmxxx
804804Bente Jensen5 Tårns Motion10 Kmxxx
805805Lea Witzell5 Tårns Motion10 Kmxxx
806806Henrik Olsen5 Tårns Motion10 Kmxxx
807807Mathias MortensenUbberup Højskole5 Kmx
808808Ib Nielsen5 Tårns Motion10 Kmxxx
809809Pernille LarsenSNIK10 Kmx
810810Tina Ottesen5 Tårns Motion10 Kmx
811811Peter TagmosHøng Løbeklub 10 Kmxxx
812812Mikael Skjellerup SmidtIngen Klub10 Km
813813Ole Bille5 Tårns Motion10 Kmx
814814Jim PetterssonKalundborg I.F10 Kmx
815815Frederik RasmussenIngen Klub10 Kmxxx
816816Jesper Jensen5 Tårns Motion10 Kmx
817817Kim Rørdam Andersen5 Tårns Motion10 Kmx
818818Allan Frederiksen5 Tårns Motion10 Kmx
819819Lasse SkjoldemoseIngen Klub10 Kmx
820820Jesper PetersenIngen Klub10 Kmx
821821Anders RasmussenIngen Klub10 Kmx
901901Anni NielsenIngen Klub5 Kmxxx
902902Lisbeth Brobæk Kiær5 Tårns Motion5 Km Wxxx
903903Mariett Hagstrøm Jensen5 Tårns Motion5 Km Wxxx
904904Anders Lemming MøllerIngen Klub5 Kmx
905905Stephanie SkogIngen Klub5 Kmxx
906906Toke H.Ingen Klub5 Kmxxx
907907Maria Frank PeschardtIngen Klub5 Kmxxx
908908Klaus Kokholm PetersenUbberup Højskole5 Kmx
909909Connie Nielsen5 Tårns Motion5 Km Wxxx
910910Doris Tolstrup5 Tårns Motion5 Km Wx
911911Karsten Tolstrup5 Tårns Motion5 Km Wx
912912Asmus HaldLøber for sangria5 Kmx
913913Katrine HillebrandLøber for sangria5 Kmx
914914Anna HeibergIngen Klub5 Kmx
915915Tonny EhlersUbberup 5 Kmx
916916Anne Mette SehestedUbberup Højskole5 Kmxx
917917Amanda DahlUbberup Højskole5 Kmx
918918Pernille MæhlisenIngen Klub5 Kmx
919919Jan Rasmussen5 Tårns Motion5 Kmx
920920Steffen MiheIngen Klub5 Kmx


Ialt 113(samlet antal "løbere") tilmeldte 32(12/10/ 5) Fredag, 36(14/15/4) Lørdag, 45(13/14/ 15) til Søndag.
Ialt 54(samlet antal "løbere") gennemførende 11(0/11) Fredag, 33(0/12/15/6) Lørdag, 10(0/10) Søndag.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste fredag
IdNr.NavnTid1.2.3.4.
1518Mikkel Christensen01:44:5624:5325:3726:3127:53 
2519Steen Mortensen01:58:0930:4429:2929:1828:36 
3517Maj-Britt Steenbuch Falk01:58:3229:2529:3429:5429:38 
4504Brian Jensen01:58:3329:2629:3729:5629:33 
5505Steen Spange02:03:4329:1429:4831:5732:43 
6506Henrik Daniel Christoffersen02:04:4431:2529:5630:5832:24 
7511Bibi Ingerslev02:07:2529:1231:1232:0534:55 
8502Marc Breddo Pedersen02:07:3029:1031:1932:0334:57 
9501Jesper Lodall02:31:1733:4636:5339:4040:57 
10521Morten Nobel02:40:4835:3041:4840:5742:32 
11811Peter Tagmos00:51:2125:0126:19   
12806Henrik Olsen00:51:2124:5926:21   
13515Mikael Skjellerup Smidt00:52:0425:3626:27   
14801Jens Nielsen00:55:4026:1029:30   
15803Torben Witzell01:04:2432:0432:19   
16815Frederik Rasmussen01:06:5231:0635:45   
17804Bente Jensen01:16:2236:5839:24   
18808Ib Nielsen01:18:4440:3038:14   
19805Lea Witzell01:23:2840:4442:44   
20802Jeanette Jensen01:23:3440:4242:51   
21516Annbritt Jacobsen01:45:0552:2652:38   
22901Anni Nielsen00:29:2629:26    
23906Toke H.00:40:3540:35    
24907Maria Frank Peschardt00:40:3640:36    
25916Anne Mette Sehested00:40:3840:38    
26902Lisbeth Brobæk Kiær00:56:4256:42    
27909Connie Nielsen00:56:4256:42    
28910Doris Tolstrup01:00:4300:43    
29911Karsten Tolstrup01:00:4400:44    
30903Mariett Hagstrøm Jensen01:03:4403:44    
31520Dorthe W NielsenDNS      
32905Stephanie SkogDNS      


Samlet antal km: 374

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste lørdag
IdNr.NavnTid1.2.3.4.
1507Stefan Gudmundsson01:24:400:22:1722:450:19:520:19:45 
2503Jan Petersen01:32:230:22:2422:410:23:400:23:37 
3524Bee Andersen01:39:470:24:2324:510:25:160:25:15 
4523Cecilie Dahl Christensen02:01:380:29:4229:510:30:140:31:50 
5505Steen Spange02:05:540:30:3530:100:33:020:32:05 
6522Martin Dyxenburg02:09:070:32:1631:130:31:410:33:56 
7517Maj-Britt Steenbuch Falk02:10:140:30:4831:280:34:350:33:22 
8504Brian Jensen02:10:160:30:4831:320:34:370:33:17 
9506Henrik Daniel Christoffersen02:28:010:33:4334:420:39:540:39:40 
10513Jan H Madsen02:37:550:37:3939:520:40:370:39:45 
11501Jesper Lodall02:39:060:37:1239:010:41:250:41:26 
12509Torben Pedersen02:52:040:35:1039:030:45:100:52:39 
13811Peter Tagmos00:47:500:22:3725:12   
14806Henrik Olsen00:51:470:25:5425:52   
15809Pernille Larsen00:53:140:26:2226:52   
16801Jens Nielsen00:59:010:26:2032:40   
17815Frederik Rasmussen01:03:190:30:2232:57   
18813Ole Bille01:04:060:32:4931:16   
19803Torben Witzell01:04:210:32:1232:08   
20816Jesper Jensen01:07:380:35:0232:36   
21818Allan Frederiksen01:13:310:35:3537:55   
22804Bente Jensen01:13:480:35:4438:04   
23817Kim Rørdam Andersen01:18:320:40:0438:28   
24802Jeanette Jensen01:19:010:40:0538:55   
25805Lea Witzell01:19:150:40:0139:13   
26808Ib Nielsen01:21:360:41:5939:37   
27516Annbritt Jacobsen01:46:550:53:0953:45   
28901Anni Nielsen00:29:110:29:11    
29906Toke H.00:46:390:46:39    
30907Maria Frank Peschardt00:46:390:46:39    
31909Connie Nielsen00:57:020:57:02    
32902Lisbeth Brobæk Kiær00:57:030:57:03    
33903Mariett Hagstrøm Jensen01:00:481:00:48    
34502Marc Breddo PedersenDNS      
35510Danni HansenDNS      
36905Stephanie SkogDNS      


Samlet antal km: 443

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste søndag
IdNr.NavnTid1.2.3.4.
1515Mikael Skjellerup Smidt01:52:470:27:520:28:200:28:400:27:54 
2514Bjarne Kristensen01:59:220:28:450:29:020:29:550:31:38 
3505Steen Spange02:01:500:28:530:30:120:31:300:31:14 
4517Maj-Britt Steenbuch Falk02:01:540:30:290:30:590:31:380:28:47 
5504Brian Jensen02:01:550:30:310:31:010:31:360:28:46 
6508Mogens Rosenberg02:07:110:29:000:30:140:32:230:35:32 
7506Henrik Daniel Christoffersen02:19:120:31:480:33:500:35:280:38:04 
8501Jesper Lodall02:32:200:34:490:37:380:39:290:40:23 
9820Jesper Petersen02:42:200:35:430:41:050:42:110:43:19 
10526Michael Strøh02:43:450:35:500:41:000:42:370:44:16 
11525Claus Balshøj02:43:520:35:420:41:050:42:080:44:55 
12509Torben Pedersen0:36:300:41:300:47:06  
13811Peter Tagmos00:52:570:27:060:25:51   
14819Lasse Skjoldemose00:53:480:27:070:26:41   
15806Henrik Olsen00:53:490:27:080:26:41   
16814Jim Pettersson01:00:180:28:520:31:26   
17803Torben Witzell01:04:040:31:380:32:25   
18815Frederik Rasmussen01:05:420:31:560:33:45   
19821Anders Rasmussen01:05:420:31:520:33:50   
20810Tina Ottesen01:15:380:36:060:39:31   
21808Ib Nielsen01:16:410:40:150:36:26   
22804Bente Jensen01:18:590:38:090:40:49   
23802Jeanette Jensen01:22:160:40:590:41:17   
24805Lea Witzell01:22:500:42:420:40:08   
25916Anne Mette Sehested00:26:500:26:50    
26901Anni Nielsen00:28:250:28:25    
27807Mathias Mortensen00:28:270:28:27    
28904Anders Lemming Møller00:30:470:30:47    
29912Asmus Hald00:34:390:34:39    
30913Katrine Hillebrand00:34:410:34:41    
31919Jan Rasmussen00:36:040:36:04    
32914Anna Heiberg00:37:180:37:18    
33918Pernille Mæhlisen00:37:470:37:47    
34906Toke H.00:39:110:39:11    
35907Maria Frank Peschardt00:39:110:39:11    
36917Amanda Dahl00:46:400:46:40    
37915Tonny Ehlers00:46:430:46:43    
38920Steffen Mihe00:46:450:46:45    
39902Lisbeth Brobæk Kiær00:54:280:54:28    
40909Connie Nielsen00:54:280:54:28    
41908Klaus Kokholm Petersen00:54:370:54:37    
42903Mariett Hagstrøm Jensen00:56:460:56:46    
43502Marc Breddo PedersenDNS      
44512Karin JensenDNS      
45801Jens NielsenDNS      


Samlet antal km: 469

2023-12-05 15:52:32

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste alle dage (samme distance alle dage)
IdNr.NavnDistanceSamlet Tid1.2.3.
1501Jesper LodallHalv M7:42:4302:31:1702:39:0602:32:20
2504Brian JensenHalv M6:10:4401:58:3302:10:1602:01:55
3505Steen SpangeHalv M6:11:2702:03:4302:05:5402:01:50
4506Henrik Daniel ChristoffersenHalv M6:51:5702:04:4402:28:0102:19:12
5517Maj-Britt Steenbuch FalkHalv M6:10:4001:58:3202:10:1402:01:54
6802Jeanette Jensen10 Km4:04:5101:23:3401:19:0101:22:16
7803Torben Witzell10 Km3:12:4901:04:2401:04:2101:04:04
8804Bente Jensen10 Km3:49:0901:16:2201:13:4801:18:59
9805Lea Witzell10 Km4:05:3301:23:2801:19:1501:22:50
10806Henrik Olsen10 Km2:36:5900:51:2100:51:4700:53:49
11808Ib Nielsen10 Km3:57:0101:18:4401:21:3601:16:41
12811Peter Tagmos10 Km2:32:0800:51:2100:47:5000:52:57
13815Frederik Rasmussen10 Km3:15:5301:06:5201:03:1901:05:42
14901Anni Nielsen5 Km1:27:0200:29:2600:29:1100:28:25
15902Lisbeth Brobæk Kiær5 Km W2:48:1300:56:4200:57:0300:54:28
16903Mariett Hagstrøm Jensen5 Km W3:01:1801:03:4401:00:4800:56:46
17906Toke H.5 Km2:06:2500:40:3500:46:3900:39:11
18907Maria Frank Peschardt5 Km2:06:2600:40:3600:46:3900:39:11
19909Connie Nielsen5 Km W2:48:1200:56:4200:57:0200:54:28


Samlet antal km: 1286

Ialt 19 tilmeldte (-2/6/9/6). Ialt gennemførende (0/5/8/6).

Se resultater fra Triple Marathon 2021  |  Triple Marathon 2020  |  Triple Marathon 2019  |  Triple Marathon 2018  |  Triple Marathon 2017  |  Triple Marathon 2016  |  Triple Marathon 2015  |  Triple Marathon 2014  |  Quintuble Marathon 2013  |  Quattro Marathon 2012  |  Triple Marathon 2011  |  Triple Marathon 2010

Rute.