00:16:20           
 
Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt 5 Tårns 1+2+3 Kalundball-Triple-Marathon.


Løbet gentages i den sidste weekend i juni 2011! og denne gang også med triple½marathon - mere om det senere.

Sorter listen ved tryk på overskrifterne i listen

Før musen over tiden og se km-tiden


Tryk på navnet og få diplom til udskrift(PDF-fil)


1+2+3 Kalundball-Triple-Marathon(DK)
Nr.NavnKlub/ByDistanceFreLørSøn
1Claus Ø. Christensen5 Tårns MotionMarathonxxx
2Tor RønnowLøberen/Klub 100 MarathonMarathon x
3Erik JohnsenTeam Asics/Sporten Svendb./Klub 100Marathonxxx
4Bjarne Kristensen5 Tårns MotionMarathonx
5John KlugeLøb For LivetMarathonx
6Peter BuhrLøbeklubben På FacebookMarathonx
7Ole Karlsen5 Tårns MotionMarathonxx
8Michael NilssonKlub 100 Marathon, "Elsk At Løbe"Marathonx
9Stig KongsfeltTølløberneMarathonx
10Steen ChristensenTIK-LøberneMarathonx
11Rene Hjorth Loftager-rasmussenIngen KlubMarathonxxx
12Jens NielsenTeam Mermaid/SG AtletikMarathonx
13Lennart SkoogIngen KlubMarathonxxx
14Bo JunkerIngen KlubMarathon x
15Karsten Waldorff NielsenSpartaMarathonxx
16Tomas PilsborgIngen KlubMarathonx
17Morten NielsenMunke Mose MotionMarathonx
18Preben Nielsen5 Tårns MotionMarathonxx
19Jakob Bork DirksenGuldborgsundløberneMarathonx
20Jørgen Thostrup5 Tårns MotionMarathonx
21Finn ChristiansenIngen KlubMarathonx
33Peter SeiderIngen KlubMarathonx
43Paul Habonimana5 Tårns MotionMarathonx
1919Kim Rørdam AndersenLøbeklubben På FacebookMarathonx


Ialt 27[30] tilmeldte (8[6] Fredag, 19[17] Lørdag og 8[7] til Søndag).

Deltagerliste fredag
Nr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.9.
1Claus Ø. Christensen4:32:1013:1032:4031:2429:3229:4531:3031:4733:5738:26
3Erik Johnsen4:57:4713:1028:4831:3430:5830:2137:5641:5741:1141:53
11Rene Hjorth Loftager-rasmussen4:38:0213:1032:4232:2134:1034:4733:0832:0033:0232:43
13Lennart Skoog4:55:2113:1029:5530:5831:1233:3037:4935:4546:1436:48
15Karsten Waldorff Nielsen3:54:4613:1027:1326:4727:1127:3927:0229:1928:1628:09
16Tomas Pilsborg4:21:5013:1028:4927:4229:2229:1829:5531:5736:4834:49
17Morten Nielsen-13:1032:4132:2134:1334:4342:28   
20Jørgen Thostrup-13:1026:4626:5627:2029:0940:3438:47  


Deltagerliste lørdag
Nr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.9.
1Claus Ø. Christensen4:35:1516:2029:3928:3329:4931:5432:0035:0134:1537:44
2Tor Rønnow4:16:4312:0928:2928:1528:4830:1030:3131:2933:3033:22
3Erik Johnsen5:54:1012:0929:0835:4437:5441:1143:3752:2750:3451:27
4Bjarne Kristensen4:02:2112:0927:3228:1527:3927:4727:3728:4030:0632:36
5John Kluge4:26:3212:0928:4929:1029:1430:2232:1733:0635:2735:58
6Peter Buhr3:40:2712:0924:1324:3824:3025:0626:0927:2628:0428:12
7Ole Karlsen3:09:1912:0922:1021:4621:2921:4922:2522:3322:4422:14
8Michael Nilsson3:41:2412:0925:1224:5726:4825:3825:4026:5327:4826:19
9Stig Kongsfelt5:24:2012:0938:1333:4535:2936:1440:4042:4842:3342:29
10Steen Christensen4:18:3112:0927:5528:4029:1928:4328:5031:0533:4838:02
11Rene Hjorth Loftager-rasmussen4:23:4712:0930:5532:0731:4332:2431:4031:5530:5529:59
12Jens Nielsen4:34:2112:0928:3228:3029:4129:1330:3333:3240:5641:15
13Lennart Skoog4:44:1812:0937:0634:5435:1934:3333:3333:0832:0131:36
14Bo Junker3:29:0612:0922:2522:4922:4423:3925:0525:1126:3828:26
18Preben Nielsen4:02:4912:0924:2131:2527:3927:4527:3728:4230:0733:04
19Jakob Bork Dirksen3:27:3512:0924:1424:3423:4523:5424:2924:3425:0724:49
21Finn Christiansen-12:0938:1634:3334:1135:55    
33Peter Seider3:38:4012:0926:0425:3126:1525:4825:4125:4426:2125:07
1919Kim Rørdam Andersen-12:0930:3232:0031:5239:55    


Deltagerliste søndag
Nr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.9.
1Claus Ø. Christensen4:28:4713:3529:3731:4132:2731:0132:2532:3633:3131:54
3Erik Johnsen5:29:2213:3429:4031:4335:1839:4143:2843:5747:1144:50
7Ole Karlsen3:13:3211:4022:4623:1323:3023:5022:5822:5722:2620:12
11Rene Hjorth Loftager-rasmussen3:54:3713:3627:2026:5027:0828:4128:5528:1627:0526:46
13Lennart Skoog4:43:0715:3335:1234:5034:2434:0733:2933:2032:4429:28
15Karsten Waldorff Nielsen3:46:5212:3127:0026:0026:1926:2027:4526:4227:3326:42
18Preben Nielsen-13:3229:3130:0631:0032:02    
43Paul Habonimana3:49:5712:3626:0526:1826:2325:5927:1427:2527:3830:19


Deltagerliste alle dage
Nr.NavnSamlet Tid
1Claus Ø. Christensen13:36:12
3Erik Johnsen16:21:19
11Rene Hjorth Loftager-rasmussen12:56:26
13Lennart Skoog14:22:46


Se resultater fra vintermarathon 2009  |  vintermarathon 2008  |  Mineslundløbet 2009  |  vintermarathon 2010  |  vintermarathon 2011  |  Triplemarathon 2011