00:17:12           
 


Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt 5 Tårns 1+2+3 Kalundball-Triple-Marathon.

Se foromtale på DOURUN

Løbet afvikles i den sidste weekend i juni 2011(24/25/26)!
og denne gang også med TripleHalvmarathon - onlinetilmeldingen er nu lukket - se indbydelse i PDF-format. Følg linket til højre »»


Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

1+2+3 Kalundball-Triple-Halv- og HelMarathon(DK)
IdNr.NavnKlub/ByDistanceFreLørSøn
12Erik Johnsen5 Tårns MotionMarathonxxx
23Bjarne Kristensen5 Tårns MotionMarathonxx
34Tor RønnowKlub 100 Marathon, Marathonxxx
47Tommy Loftager-RasmussenIngen KlubMarathonxxx
510Kevin VilhelmsenMunke Mose MotionMarathonxxx
612Peter BuhrLøbeklubben på facebookMarathonxx
713Michael Strøh5 Tårns MotionMarathonxxx
814Lasse AndersenIngen KlubMarathonxxx
915Henning BaginskiNæstvedMarathonxxx
1017Jørgen Thostrup5 Tårns MotionMarathonx
1120Britta KarlssonGreve TrimMarathonx
1222Tim HansenFuresø LøbeklubMarathonx
1324Bjarne Vibæk HansenPuls 3060Marathonx
1425Hans JørgensenIngen KlubMarathonxxx
1529Poul PetersenHolbæk LMKMarathonx
1630Arne Pank JensenSØAMMarathonx
1731Mette DideriksenHGATMMarathonxx
1832Anders Munch MadsenKlub 100/LØBERENMarathonx
1933Peter MøllebroIngen KlubMarathonx
2038Mads RolstedHærens officerskoleMarathonx
2139Jakob Bork DirksenGuldborgsundløberneMarathonxx
2240Johnny WøldikeIngen KlubMarathonx
2341Maj-Britt Filsø MathiassenHGATMMarathonx
2442Peter SeiderKlub 100 MarathonMarathonx
2543Morten H. NielsenIngen KlubMarathonxxx
2644Jimmy Bjerregård Jensen5 Tårns MotionMarathonxx
2745Rene Hjort OlsenKlub 100 MarathonMarathonx
2849Birgitte Munch NielsenIngen KlubMarathonx
29501Alice KristensenTeam Mermaid/SG Atletik½ Mar.xxx
30504Peter NellemannIngen Klub½ Mar.x
31506Thor Inge ThrondsenStatoil Sport½ Mar.x
32507Jens Nielsen5 Tårns Motion½ Mar.xxx
33508Marianne AndersenOGF-Motion½ Mar.x
34509Saoirse FitzgeraldIngen Klub½ Mar.x
35510Colin SheehanIngen Klub½ Mar.x
36511Kjeld Agerbo JensenIngen Klub½ Mar.x
37512Inge Gellenthin Jensen5 Tårns Motion½ Mar.x
38514Lotte StanniusIngen Klub½ Mar.x
39515Rasmus WilleIngen Klub½ Mar.x
40517Hans Bruun-JensenHolbæk LMK½ Mar.xxx
41520Rud PaulsenKIF½ Mar.x
42521Thomas GlygaardHolbæk LMK½ Mar.xxx
43525Christian AndersenHøng Løbeklub½ Mar.xxx
44527Jesper B HansenTeam Statoil½ Mar.x
45531Anne Marie StaxenSolrød A M½ Mar.xx
46537Finn Christiansen5 Tårns Motion½ Mar.xxx
47538Bo DemantTeam Gold½ Mar.xxx
48539Louise UrsinTeam Gold½ Mar.xx
49541Tina Jensen5 Tårns Motion½ Mar.x
50545Annette Søvig Hjernø5 Tårns Motion½ Mar.x
51546Helle Nielsen5 Tårns Motion½ Mar.x
52549Bjarne Johansen5 Tårns Motion½ Mar.xxx
53550Joan KongsfeltTeam Kongsfelt½ Mar.x
54551Jesper Pedersen5 Tårns Motion½ Mar.xxx
55553Kim Kastanny5 Tårns Motion½ Mar.xxx
56564Tina Munksgaard VilhelmsenIngen Klub½ Mar.xx
57566Michael OffersenIngen Klub½ Mar.x
58567Andreas RoseIngen Klub½ Mar.x
59569Ib Nielsen5 Tårns Motion½ Mar.x
60572Thomas GoschIngen Klub½ Mar.x
61573Christian SørensenIngen Klub½ Mar.x
62574Erik Johansen5 Tårns Motion½ Mar.x
63576Fatma BuhlIngen Klub½ Mar.x
64579Torben NielsenIngen Klub½ Mar.x


Ialt 110(samlet antal "løbere") tilmeldte 40(15/25) Fredag, 43(22/21) Lørdag og 27(14/13) til Søndag.
Ialt 197(samlet antal "løbere") gennemførende 72(25/47) Fredag, 73(32/41) Lørdag og 52(21/31) Søndag.

Deltagerliste fredag
IdNr.NavnTidProlog1.2.3.4.5.6.7.8.
12Erik JohnsenDNF12:3626:3628:2229:37     
24Tor Rønnow04:12:2814:2626:2126:3026:3829:0229:5931:3034:5733:01
37Tommy Loftager-Rasmussen04:03:0314:4431:0227:4028:0628:1227:4328:0828:3128:54
410Kevin Vilhelmsen03:41:5113:4125:4551:0925:1825:4325:4325:4325:4325:43
513Michael Strøh03:40:5312:3621:4522:0623:0823:3926:4029:0331:0530:46
614Lasse Andersen-         
715Henning Baginski04:48:2114:4431:1532:0632:1933:1835:4737:0736:4634:55
825Hans Jørgensen04:44:5815:0230:5532:0232:3233:1633:2136:2237:0234:22
929Poul Petersen03:00:2312:4419:3820:0520:2121:0221:5821:1422:1021:08
1031Mette Dideriksen04:48:2014:4631:1232:0732:2133:1535:4937:0536:4634:55
1138Mads Rolsted03:28:0812:3521:1222:0122:4423:2323:4324:3726:3131:17
1239Jakob Bork Dirksen03:44:2812:5325:2124:5925:3125:5126:2726:3027:5029:03
1340Johnny Wøldike03:47:3012:5624:3925:3625:3626:1026:0928:5629:1128:14
1442Peter Seider03:38:5313:1426:4624:5325:0824:4825:1325:2526:3226:52
1543Morten H. Nielsen04:42:4515:0230:2830:5331:3632:4331:5533:3539:3436:56
16501Alice Kristensen02:03:5806:5528:1529:2629:4029:40    
17504Peter Nellemann01:57:5906:2727:1826:5127:5829:23    
18506Thor Inge Throndsen01:53:5406:4027:0426:5027:2125:56    
19507Jens Nielsen01:52:3206:0524:1626:0727:1028:52    
20509Saoirse Fitzgerald-         
21510Colin Sheehan-         
22514Lotte Stannius01:59:2606:5727:3528:3028:3227:50    
23515Rasmus Wille01:59:1606:2226:1327:0728:4730:45    
24517Hans Bruun-Jensen01:35:4205:5922:0322:3522:4722:17    
25520Rud Paulsen01:42:4005:2024:3123:4724:3124:30    
26521Thomas Glygaard01:44:3106:1224:4524:3024:1324:50    
27525Christian Andersen01:54:3306:2426:1526:5327:0627:53    
28527Jesper B Hansen01:57:2206:3927:0426:4927:3129:18    
29531Anne Marie Staxen01:59:4506:4127:5528:1628:1228:39    
30537Finn Christiansen02:32:2007:5533:4835:4436:5138:00    
31538Bo Demant01:41:0005:2525:2222:5423:2723:50    
32539Louise UrsinDNF06:4527:5228:46      
33541Tina JensenDNF07:5133:5935:3235:49     
34546Helle Nielsen02:25:2707:5233:5235:3734:3633:28    
35549Bjarne Johansen02:00:2006:4327:5028:4728:4028:19    
36551Jesper Pedersen01:45:1006:0924:1024:3724:5025:22    
37553Kim Kastanny02:16:5306:4128:1830:2034:2337:08    
38564Tina Munksgaard Vilhelmsen-         
39569Ib Nielsen02:00:2106:3628:1328:4128:3628:13    
40572Thomas Gosch01:54:4906:2325:4927:0428:2427:07    


Ialt 40 tilmeldte (15/25). Ialt 72 gennemførende (25/47).

Deltagerliste lørdag
IdNr.NavnTidProlog1.2.3.4.5.6.7.8.
12Erik Johnsen-         
23Bjarne Kristensen03:53:3114:2827:2227:0226:2426:2526:2026:5128:5429:42
34Tor Rønnow-         
47Tommy Loftager-Rasmussen04:03:4715:0127:4728:0528:1828:1128:3229:0328:5529:52
510Kevin Vilhelmsen03:57:3414:3228:2327:3927:3627:2628:0728:1927:5427:35
612Peter Buhr03:43:0015:0027:4727:5224:5724:5625:4225:0425:5625:42
713Michael Strøh03:59:0712:0023:4424:5525:0726:4529:2632:3333:1431:19
814Lasse Andersen-         
915Henning Baginski04:12:1214:3528:0628:0828:1428:4130:0330:3131:4032:08
1017Jørgen Thostrup03:47:2612:4124:5224:3024:0023:5424:4627:1729:0836:12
1120Britta Karlsson03:53:3014:2526:3226:3827:0426:5026:5927:4228:2228:55
1222Tim Hansen04:12:1915:0328:3628:1127:4327:5327:4329:4032:0435:20
1324Bjarne Vibæk Hansen03:52:0813:1325:2325:5525:4426:3227:0229:1529:2129:38
1425Hans Jørgensen-         
1530Arne Pank Jensen04:18:5415:0228:2227:1827:0728:1329:4034:1935:1333:36
1632Anders Munch Madsen04:21:1014:4229:2832:3229:1829:3030:1929:4932:2833:01
1733Peter Møllebro04:23:2014:3844:2330:2430:5731:1731:4431:3031:4031:21
1839Jakob Bork Dirksen04:07:2114:3428:0728:0027:2427:5228:1730:1731:2531:21
1943Morten H. Nielsen04:44:5215:2430:5432:0931:4632:4832:0033:1739:4736:43
2044Jimmy Bjerregård Jensen04:52:0216:4331:5932:2532:2332:1433:1736:0638:3338:17
2145Rene Hjort Olsen03:33:1713:4323:3623:2323:3323:3524:4525:1326:5828:28
2249Birgitte Munch Nielsen03:51:0314:4728:5027:5827:3427:3926:0826:0726:3225:24
23501Alice Kristensen02:04:5306:5428:1029:3130:0630:09    
24507Jens Nielsen02:15:0007:0032:0032:0032:0032:00    
25508Marianne Andersen-         
26511Kjeld Agerbo Jensen01:45:1306:2023:5124:1025:3125:20    
27512Inge Gellenthin Jensen02:07:0207:1329:4430:2229:5129:51    
28517Hans Bruun-Jensen01:40:1406:0522:3623:1224:0424:16    
29521Thomas Glygaard01:44:1906:1124:5023:5924:1525:01    
30525Christian Andersen02:01:5006:5527:3428:2529:1929:35    
31531Anne Marie Staxen02:04:2006:3627:5629:3630:0430:05    
32537Finn Christiansen02:58:2708:5839:4542:2844:2142:52    
33538Bo Demant01:48:2405:5023:3824:5726:0527:53    
34539Louise Ursin-         
35545Annette Søvig Hjernø02:10:5107:1129:4731:2331:4830:39    
36549Bjarne Johansen02:00:5406:4627:2428:0929:3329:01    
37550Joan Kongsfelt01:55:1906:4926:2127:0527:2227:40    
38551Jesper Pedersen01:50:5706:1524:1525:5527:1327:17    
39553Kim Kastanny02:23:5407:1429:3331:4838:1637:01    
40564Tina Munksgaard Vilhelmsen-         
41566Michael Offersen02:04:1836:4936:4930:5732:0524:26    
42573Christian Sørensen01:43:2206:0124:2324:2924:4323:45    
43574Erik Johansen01:48:5606:1224:1325:3626:1126:42    


Ialt 43 tilmeldte (22/21). Ialt 73 gennemførende (32/41).

Deltagerliste søndag
IdNr.NavnTidProlog1.2.3.4.5.6.7.8.
12Erik Johnsen-         
23Bjarne Kristensen03:59:4514:0726:5928:1327:4527:4528:0228:2829:4128:44
34Tor Rønnow-         
47Tommy Loftager-Rasmussen04:00:2713:2928:1227:4928:0328:1328:1528:3529:2728:20
510Kevin Vilhelmsen03:52:3813:4326:2626:2126:2126:4527:4027:5528:3028:57
612Peter Buhr03:34:2812:2123:5924:1224:1524:2625:2125:4026:0128:08
713Michael Strøh03:38:0812:2524:1322:4424:4425:3925:1925:4527:3229:44
814Lasse Andersen-         
915Henning Baginski04:24:1614:5130:4229:3230:2430:3630:4036:0831:2629:53
1025Hans Jørgensen-         
1131Mette Dideriksen05:33:4616:3334:5238:3137:0639:3339:4940:0344:0943:06
1241Maj-Britt Filsø Mathiassen05:33:4316:3534:4937:4036:4740:5039:4540:0044:1642:57
1343Morten H. Nielsen04:50:0016:1031:1131:4331:5632:4634:1535:0840:2336:22
1444Jimmy Bjerregård Jensen05:22:4716:5032:3033:2235:0740:5139:5641:2141:4441:03
15501Alice Kristensen02:07:1507:0528:4230:2330:4430:19    
16507Jens Nielsen02:04:0807:0728:0127:4530:5530:18    
17517Hans Bruun-Jensen01:39:4505:3823:3223:4124:1122:42    
18521Thomas Glygaard01:44:1106:1724:3324:2624:1724:36    
19525Christian Andersen02:03:0207:0428:2428:4729:5328:52    
20537Finn Christiansen02:49:4308:5939:2040:4640:3839:57    
21538Bo Demant01:42:4205:5824:3024:4824:0023:24    
22549Bjarne Johansen02:01:2106:2627:1828:4129:1929:35    
23551Jesper Pedersen01:55:0007:0627:1226:3127:0027:09    
24553Kim Kastanny02:22:0507:0330:2833:1235:3035:49    
25567Andreas Rose-         
26576Fatma Buhl02:28:5307:0331:0635:2036:5738:25    
27579Torben Nielsen02:26:4007:0728:0232:2339:2839:37    


Ialt 27 tilmeldte (14/13). Ialt 52 gennemførende (21/31).

Deltagerliste alle dage
IdNr.NavnSamlet Tid
12Erik JohnsenDNF
24Tor RønnowDNF
37Tommy Loftager-Rasmussen12:07:17
410Kevin Vilhelmsen11:32:03
513Michael Strøh11:18:08
614Lasse Andersen-
715Henning Baginski13:24:49
825Hans JørgensenDNF
943Morten H. Nielsen14:17:37
10501Alice Kristensen6:16:06
11507Jens Nielsen6:11:40
12517Hans Bruun-Jensen4:55:41
13521Thomas Glygaard5:13:01
14525Christian Andersen5:59:25
15537Finn Christiansen8:20:30
16538Bo Demant5:12:06
17549Bjarne Johansen6:02:35
18551Jesper Pedersen5:31:07
19553Kim Kastanny7:02:52


Ialt 19 tilmeldte (9/10). Ialt gennemførende (-10/10).

Se resultater fra Triple Marathon 2010  |  Vintermarathon 2011  |  Vintermarathon 2010  |  Vintermarathon 2009  |  Vintermarathon 2008  |  Mineslundløbet 2010  |  Mineslundløbet 2009

Ruten.




Se(og deltag...) på her (Husk at tilmelding til løbet foregår her på siden - tilmelding på Endomondo er frivillig).