Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere i 5 Trns Motions Marathon 2009.

Sorter listen ved tryk p overskrifterne i listen

Fr musen over tiden og se km-tiden



Resultater Events4U
8,4 km

½ marathon
marathon
(indeholder alle omgangstider)
Nr.NavnKnKlub/ByDistanceTidTid-
1000Bjarne AndersenMandTIK-LøberneMarathon4:29:271:59:24
1001Bjørn Ole JensenMandrimoMarathon3:58:242:06:15
1003Britta KarlssonKvindeTIK-løberne/Greve TrimMarathon3:53:181:49:44
1004Christian SyversenMandMunke Mose MotionMarathon4:03:551:48:41
1005Claus LarsenMandMunke Bjergby DTMarathon3:51:321:39:19
1006Claus RathjeMandIngen KlubMarathon3:43:591:37:23
1007Claus Ø. ChristensenMandTeam Asics DK/Club 100Marathon4:27:382:09:10
1008Debbie HickmanKvinde5 Tårns MotionMarathon4:33:552:06:01
1009Dietrich EberleMand100 Marathon ClubMarathon5:02:502:15:05
1010Erik Kristian ØstergaardMandFensmarkMarathon3:43:561:44:02
1011Georg StorchMandArrivaMarathon4:45:272:09:27
1012Hanne ChristensenKvindeMejdal GIK MotionMarathon3:48:261:55:38
1013Heine PetersenMandIngen KlubMarathon5:00:101:59:27
1014Henrik Frank NielsenMandIngen Klub½ Marathon2:00:07-
1015Horst PreislerMandTysklandMarathon5:15:352:18:26
1016Jakob Bork DirksenMandGuldborgsundløberneMarathon3:35:541:48:15
1017Jan Balsby-ChristensenMandIngen KlubMarathon3:38:271:45:12
1018Jan Marott BehrensMandLøb For LivetMarathon4:48:372:09:13
1019Jan Trampe RasmussenMand5 Tårns Motion½ Marathon1:55:58-
1020Jarle HammerMandNorgeMarathon4:19:132:03:49
1021Jeanne Lærke GalløKvinde5 Tårns Motion½ Marathon2:06:36-
1022Jeppe Pio EkbergMandDe vilde Viggo'erMarathon4:03:501:53:13
1023Jerk W. LangerMandSpartaMarathon4:12:231:53:55
1024Joao PenaguiaoMandFlimmer FilmMarathon3:57:412:03:31
1025John KlugeMandLøb for Livet½ Marathon2:09:16-
1027Jørgen Steen NielsenMandGuldborgsundløberneMarathon4:28:092:04:08
1028Jørn PedersenMand5 Tårns MotionMarathon3:40:141:48:14
1029Karsten Waldorff NielsenMandSkan-XMarathon4:10:092:03:51
1030Kevin VilhelmsenMandMunke Mose MotionMarathon3:43:411:47:59
1032Kristian ChristiansenMandActive SportMarathon4:57:342:06:11
1033Lassie KlinteMandZorba Løb½ Marathon1:37:02-
1034Leif SkinnerupMandGreve TrimMarathon3:22:391:36:33
1035Lennart SkoogMandStenungsunds OKMarathon4:48:042:21:42
1036Lone KjærulffKvinde5 Tårns MotionMarathon4:26:262:06:02
1037Mads WarneckeMandIngen KlubMarathon3:23:231:41:51
1038Margit MortensenKvinde5 Tårns MotionMarathon5:31:152:29:11
1039Michael AugustineMandIngen Klub½ Marathon2:08:48-
1040Michael BeckMandKronespecialisten½ Marathon1:56:34-
1041Michael HeinMandKolding MotionMarathon3:31:481:44:17
1042Mogens PedersenMandLoberen.dk / Klub 100 marathonMarathon3:38:591:53:05
1045Morten PoulsenMandIngen KlubMarathon3:51:101:46:28
1047Paul HabonimanaMand5 Tårns MotionMarathon4:10:211:59:50
1048Pauline MartinKvindeSG AtletikMarathon4:46:422:09:10
1049Per RomdalMandIdrætsklubben Hellas, RoskildeMarathon3:59:361:56:56
1051Steen ChristensenMand5 Tårns MotionMarathon4:37:332:01:59
1052Steen ErtmannMand5 Tårns Motion½ Marathon1:56:02-
1053Steen JørgensenMandGreve Trim MotionsklubMarathon3:32:051:39:16
1054Steen SjøgreenMandPUMA RUNNINGMarathon3:52:211:46:29
1055Susanne GrenKvindeFriskis o svettis HelsingborgMarathon4:35:172:11:31
1056Theis Haubech HansenMandGreve TrimMarathon4:33:541:54:24
1057Thomas Birk PetersenMandIngen Klub½ Marathon1:39:01-
1058Tor RønnowMandLøberen/Club100 MarathonMarathon4:54:002:27:39
1060Vibeke StrubeKvindeLøb for LivetMarathon4:36:492:08:37
1061Vix SteenMandZorba LøbMarathon3:12:441:30:30
1062Alex LundahlMandKlub 100 MarathonMarathon4:04:081:54:04
1063Søren BoelMandIngen KlubMarathon3:20:251:33:22
1064Michael NilssonMandLøb for LivetMarathon4:13:302:08:37
2000Allan NielsenMandLanggarverne½ Marathon1:34:22-
2001Amalie SkjødtKvindeIngen Klub½ Marathon1:53:44-
2002Anders Stentebjerg LaursenMandIngen Klub½ Marathon1:45:35-
2003Anne-Mette HjarsaasKvindeIngen Klub½ Marathon2:21:56-
2004Annette PoulsenKvindeJyderup løbe- og motionsklub½ Marathon1:49:14-
2005Benny Lydolph PedersenMandMogenstrup LMK½ Marathon1:53:35-
2006Bent Benner KristensenMand5 Tårns Motion½ Marathon1:49:08-
2008Bjarne Dalgård NielsenMand5 Tårns Motion½ Marathon2:00:02-
2009Bjarne JohansenMand5 Tårns Motion½ Marathon1:57:38-
2010Bjarne KristensenMand5 Tårns Motion½ Marathon1:45:01-
2011Bo JakobsenMandZorba Løb½ Marathon1:29:49-
2012Bodil Riise OlsenKvindeNovo Gruppens Løbeklub½ Marathon2:15:57-
2013Brian Sejer Toft-PedersenMandNovonordisk½ Marathon2:12:10-
2014Carsten NielsenMand5 Tårns Motion½ Marathon3:05:48-
2015Carsten TranbergMandIngen Klub½ Marathon2:04:02-
2018Claus ChristophersenMandNovogruppens løbeklub½ Marathon1:42:26-
2019Finn ChristiansenMand5 Tårns Motion½ Marathon2:29:54-
2020Finn NielsenMandJyderup løbe og motionsklub½ Marathon2:31:03-
2021Flemming ElmMandIngen Klub½ Marathon--
2022Flemming Tom AppelgrenMandIngen Klub½ Marathon1:51:26-
2023Geert SkafteMandIngen Klub½ Marathon1:52:29-
2024Geir JenssenMandLillesand kommune (vennskapsby)½ Marathon1:38:30-
2025Gitte RylundKvindeMogenstrup LMK½ Marathon2:10:47-
2026Greta AndersenKvindeNovo Gruppens Løbeklub½ Marathon1:55:29-
2027Gro Berit HaatveitKvindeIngen Klub½ Marathon--
2028Hanne KiersteinKvindeFlimmer Film½ Marathon2:03:32-
2029Hanne LarsenKvindeIngen Klub½ Marathon2:18:48-
2030Harry Egede RasmussenMandKRIFA½ Marathon1:58:11-
2032Henrik Bøge MadsenMandBAM½ Marathon1:44:46-
2033Henrik ChristophersenMandIngen Klub½ Marathon--
2034Ib NielsenMand5 Tårns Motion½ Marathon1:51:26-
2035Ingelise VossKvindeKIF Kalundborg½ Marathon2:08:35-
2036Jacob Christian SøllingMandIngen Klub½ Marathon1:49:47-
2037Jacob LauritzenMand5 Tårns Motion½ Marathon1:47:38-
2038Jacob Nordholt HansenMandwww.4700fys.dk½ Marathon1:30:20-
2039Jan Knobelauch HansenMandFremad Holbæk½ Marathon1:18:45-
2040Jens Cook NielsenMandIngen Klub½ Marathon2:04:59-
2041Jens Henrik SørensenMandIngen Klub½ Marathon--
2042Jens Peter BorupMandkif½ Marathon--
2043Jesper PedersenMand5 Tårns Motion½ Marathon1:47:33-
2044Jesper RielMandIngen Klub½ Marathon2:25:44-
2045Jesper ThomsenMand5 Tårns Motion½ Marathon2:13:24-
2046Jesper Trebbien AndersenMandIngen Klub½ Marathon1:26:46-
2047Jørgen Bo JensenMandEUC Nordvestsjælland½ Marathon2:33:26-
2048Jørgen HesselbergMandIngen Klub½ Marathon1:51:41-
2049Jørgen PilegårdMandHolbæk LMK½ Marathon1:25:13-
2051Keld JensenMand5 Tårns Motion½ Marathon1:54:01-
2052Kim Dahl ChristensenMandIngen Klub½ Marathon1:56:20-
2053Kim HansenMandIngen Klub½ Marathon1:44:57-
2054Kim Plambech LarsenMandburesøbanden½ Marathon1:36:38-
2055Leif HansenMandIngen Klub½ Marathon1:53:03-
2056Leif MortensenMandIngen Klub½ Marathon1:52:06-
2057Lene AlexanderKvindeIngen Klub½ Marathon2:21:06-
2058Lene MarkworthKvindeIngen Klub½ Marathon1:45:07-
2059Mads ThaysenMandNovo Gruppens Løbeklub½ Marathon1:27:55-
2060Martin Lundemann Dahl ChristensenMandIngen Klub½ Marathon1:55:38-
2061Martin Markvard KnudsenMandIngen Klub½ Marathon1:56:24-
2062Martin Nicklas SørensenMandIngen Klub½ Marathon1:34:27-
2063Mette Skovgaard SvithKvindeBAM½ Marathon--
2064Michael BødkerMandIngen Klub½ Marathon1:46:32-
2066Mikael SørensenMand5 Tårns Motion½ Marathon--
2067Mike Lundemann Dahl ChristensenMandIngen Klub½ Marathon1:48:32-
2068Morten Schramm RasmussenMandIngen Klub½ Marathon1:53:42-
2069Nicolai Holm KjølbækMandwww.food4u.dk½ Marathon1:22:21-
2070Niels Jeppe NielsenMandIngen Klub½ Marathon1:44:55-
2072Nils OvergaardMand5 Tårns Motion½ Marathon2:05:11-
2073Ole KramerMandIngen Klub½ Marathon1:36:17-
2074Palle Sekshøj-ChristensenMandTIK-Løberne½ Marathon1:37:36-
2075Paul BrøndalMandBlovstrød Løverne8,4 km 34:2216:09
2076Paul Johan AllaartMandTIK-Løberne½ Marathon1:33:59-
2077Per FrederiksenMandTIK-Løberne½ Marathon1:37:28-
2078Peter Christian Schummel LarsenMandIngen Klub½ Marathon1:59:52-
2079Peter Prag BarfodMandTIK løberne½ Marathon1:30:36-
2080Peter RamsgaardMandJyderup løbeklub½ Marathon1:42:38-
2081Poul Niemann NielsenMandSkælskør Løbeklub½ Marathon2:18:54-
2082Preben NielsenMand5 Tårns Motion½ Marathon1:49:24-
2083Rasmus RugbjergMandForsvaret½ Marathon--
2085Samuel Í Hjøllum NielsenMandFIF½ Marathon1:39:53-
2086Sonja ChristiansenKvinde5 Tårns Motion½ Marathon2:37:21-
2087Steffen SørensenMand5 Tårns Motion½ Marathon2:10:40-
2088Stine PorstKvindeActive Sport½ Marathon2:07:15-
2089Sussi KristensenKvinde5 Tårns Motion½ Marathon2:13:35-
2090Søren Norup PriesMandIngen Klub½ Marathon1:57:21-
2091Tanja ChristiansenKvindeIngen Klub½ Marathon2:11:32-
2092Thomas HolmMandIngen Klub½ Marathon1:41:21-
2093Thomas OlsenMandIngen Klub½ Marathon1:43:06-
2094Thorkild RylundMandMogenstrup LMK½ Marathon1:56:52-
2095Tom LarsenMandNovo Gruppens Løbeklub½ Marathon1:55:02-
2097Tormod PetersenMandIngen Klub½ Marathon2:02:40-
2098Tue Gonzo Elmann RasmussenMandKUA½ Marathon1:47:42-
2099Aage ChristensenMand5 Tårns Motion½ Marathon2:00:19-
2100Uffe KalnæsMandKIF½ Marathon1:54:48-
2101Peter FredbergMandIngen Klub½ Marathon2:10:38-
2102Kenneth Vorhøl HansenMandIngen Klub½ Marathon2:33:59-
2103Kasper JacobsenMandIngen Klub½ Marathon1:31:05-
2104Lotte KatzKvindeIngen Klub½ Marathon1:49:08-
2105Peter NielsenMandIngen Klub½ Marathon1:17:00-
2106Bruno JensenMandIngen Klub½ Marathon2:14:31-
3001Allan NielsenMandKalundborg-IF8,4 km 31:2314:32
3002Allan Winther OlsenMandteam svalby8,4 km 52:3723:32
3003Anders Hedebo RasmussenMand5 Tårns Motion8,4 km 51:0524:03
3004Anette MuffKvinde5 Tårns Motion8,4 km 51:5724:49
3005Anne OvergaardKvinde5 Tårns Motion8,4 km 49:0624:41
3006Anne Buhr PedersenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 52:5026:26
3007Axel HeibergMand5 Tårns Motion8,4 km 47:5723:21
3008Benni Janne BilstrupKvindekalundborg Atletik & Motion8,4 km--
3009Bitten BacherKvindeLøb for Livet8,4 km 57:0728:14
3010Bonnie PetersenKvindeIngen Klub8,4 km 57:2828:47
3011Britta DensenKvindeIngen Klub8,4 km 52:4225:18
3012Charlotte EskildsenKvindeIngen Klub8,4 km 49:5323:38
3013Charlotte Langeland PoulsenKvindePoulsen8,4 km1:08:3732:13
3014Christian Fessor JensenMandHLMK8,4 km 48:5224:55
3015Christian Vinther BlachMandNovo Nordisk8,4 km 36:0917:10
3016Claus HanghøjMandHanghøj Lawaetz Advokater8,4 km 57:4526:41
3017Claus HansenMandNovogruppens løbeklub8,4 km 35:1015:55
3018Claus OlsenMandNovogruppen løbeklub8,4 km 40:4117:42
3019Claus ReinertMandIngen Klub8,4 km 44:4820:49
3020Danni Møllenvang RasmussenMand5 Tårns Motion8,4 km 51:5125:27
3021Ditte Finkas DamgaardKvindeIngen Klub8,4 km 44:5822:15
3022Dorte Britt PedersenKvindeIngen Klub8,4 km 54:5925:30
3023Dot BurgaardKvindeløb for livet8,4 km 51:3725:08
3024Else SørensenKvindeKIF8,4 km 48:5123:47
3026Helle Bodil Hedebo NielsenKvindeIngen Klub8,4 km1:07:5430:14
3027Helle Bøgh JørgensenKvinde5 Tårns Motion8,4 km--
3028Helle FrederiksenKvindeIngen Klub8,4 km1:01:2427:26
3030Helle RomdalKvindeIdrætsklubben Hellas, Roskilde8,4 km 57:1228:15
3031Henning GrønkjærMandjlmk8,4 km 53:4425:36
3032Henrik Lasse PoulsenMandIngen Klub8,4 km 49:4123:38
3033Henrik SchultzMandIngen Klub8,4 km 38:0517:40
3034Ida JensenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 54:3125:22
3035Inge Gellethin JensenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 49:0123:11
3036Inger PetersenKvindeNovo Gruppens Løbeklub8,4 km 57:2127:40
3037Jacob BregnballeMandIngen Klub8,4 km 35:5416:50
3038Jakob OlsenMand5 Tårns Motion8,4 km 42:1219:15
3039Jan ChristensenMand5 Tårns Motion8,4 km 55:3524:26
3040Jeanette Winther OlsenKvindeteam svalby8,4 km1:01:5928:22
3041Jens-Erik JensenMandIngen Klub8,4 km 49:2624:32
3042Jesper Stein SandalMandIngen Klub8,4 km 51:1026:06
3043Jette FinkasKvindeIngen Klub8,4 km 49:3824:11
3044Jette GammelbyKvinde5 Tårns Motion8,4 km 51:1324:48
3045Jimmy BondeMandIngen Klub8,4 km 48:3121:05
3046John HansenMandIngen Klub8,4 km 42:4020:12
3047John JungeMandHLMK (Holbæk)8,4 km 53:3027:05
3048Johnny ElmelundMandIngen Klub8,4 km 34:5415:54
3049Jonas NæsbyMandIngen Klub8,4 km 48:5124:55
3050Jørgen Kent JensenMand5 Tårns Motion8,4 km 59:2428:56
3051Karen H. NielsenKvinde5 Tårns Motion8,4 km1:02:0328:17
3052Karen JespersenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 43:0021:05
3053Karsten Kajserchief DamgaardMandTeam Kajsemand8,4 km 48:2324:33
3054Karsten ThomsenMandIngen Klub8,4 km 52:1624:07
3055Kasper OlsenMandTeam Olsen8,4 km 47:3521:13
3056Katja JohansenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 57:5524:53
3057Katrine Teresa LarsenKvindeIngen Klub8,4 km 52:3125:33
3058Kim Bo JohansenMandTeam Hechmann Sport8,4 km 32:5615:19
3059Kim Poulin HansenMandIngen Klub8,4 km 37:3317:21
3060Kirsten WinklerKvinde5 Tårns Motion8,4 km 53:0126:40
3061Klaus Vig ØdegaardMandIngen Klub8,4 km 46:2822:58
3062Laila WerthKvinde5 Tårns Motion8,4 km--
3063Lars ChristensenMandNovogruppens Løbeklub8,4 km 57:4327:22
3064Lars Klarskov HansenMand5 Tårns Motion8,4 km 45:3920:50
3065Lene ChristiansenKvindeIngen Klub8,4 km 44:5720:46
3066Lisa Juul HagerKvindeIngen Klub8,4 km 43:4020:34
3067Liss ThomsenKvindeIngen Klub8,4 km 59:1727:19
3068Lone CantioKvinde5 Tårns Motion8,4 km 54:2226:33
3069Lone JohansenKvinde5 Tårns Motion8,4 km--
3070Lone JuulKvindeIngen Klub8,4 km--
3071Lone Rosenqvist FrandsenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 52:4826:11
3072Magnus Kisbye RasmussenMandIngen Klub8,4 km 44:3119:51
3073Malene LundemannKvindeIngen Klub8,4 km 55:0224:42
3074Malene PetersenKvindeIngen Klub8,4 km 57:4028:20
3075Marianne Melchior ChristiansenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 50:0624:21
3077Markus Rookie DamgaardMandTeam Kajsemand8,4 km 40:2219:37
3078Martin Krüger JustesenMand5 Tårns Motion8,4 km 45:3722:59
3079Martin Skov HansenMandIngen Klub8,4 km 48:5024:54
3080Merete Kron JakobsenKvindeKalundborg Atletik og motion8,4 km 52:4025:08
3081Michael FrederiksenMandIngen Klub8,4 km 56:3327:27
3083Mikael JensenMandIngen Klub8,4 km 38:2419:15
3084Mikki Lundemann Dahl ChristensenMandIngen Klub8,4 km 34:0916:08
3085Nadja Langeland PoulsenKvindePoulsen8,4 km 51:1025:26
3086Natascha Waldorff NielsenKvindeClub Rasmussen8,4 km 54:2425:19
3087Niels BierbumMandLøb for Livet8,4 km 50:1325:08
3088Ove LindMandIngen Klub8,4 km 45:5921:02
3089Patrick LarssonMandIngen Klub8,4 km 47:1420:27
3090Paul EllemoMandIngen Klub8,4 km 45:3623:21
3091Peder NielsenMandTeam Statoil8,4 km 38:5618:07
3092Pia Marcher FrandsenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 55:4927:12
3093Preben SørensenMand5 Tårns Motion8,4 km 51:0824:31
3094René JacobsenMandAK Delta8,4 km 28:5813:37
3095Rie JensenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 54:0025:13
3096Rud PaulsenMandNovo Gruppens Løbeklub8,4 km 37:3317:36
3097Rune Nehls RasmussenMandNovo Gruppens Løbeklub8,4 km 42:1619:17
3098Santi ManzanoMandIngen Klub8,4 km 39:3618:50
3099Sarah Lynn SandalKvindeIngen Klub8,4 km 54:3926:05
3100Steen OlsenMand5 Tårns Motion8,4 km 49:0524:40
3101Stine EilersenKvindeNovogruppens løbeklub8,4 km 48:3824:18
3102Susan HansenKvindeNovogruppens løbeklub8,4 km 39:4318:39
3103Susanne PetersenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 55:3826:08
3104Søren ElmelundMandIngen Klub8,4 km 38:1717:53
3105Søren SandbjergMandNovogruppens løbeklub8,4 km 38:0617:50
3106Thomas Rötzler SchmidtMandTeam Hechmann Sport8,4 km 28:2913:38
3107Thomas Scheby PetersenMandTeam Statoil8,4 km 36:2016:52
3108Timmi BorupMandIngen Klub8,4 km 41:4520:46
3109Tina Berg ChristensenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 50:2724:32
3110Tina JensenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 51:5325:25
3111Tina JungeKvindeHLMK (Holbæk)8,4 km 53:0927:09
3112Tine BurgaardKvindeløb for livet8,4 km 42:2619:32
3113Tine Louring JohansenKvinde5 Tårns Motion8,4 km 52:0926:07
3114Tobias Winther OlsenMandteam svalby8,4 km--
3115Tom Joker LarsenMandTeam Kajsemand8,4 km 50:4624:34
3116Trine BondeKvindeIngen Klub8,4 km 48:2523:34
3117Trine Jentoft EbdrupKvindeIngen Klub8,4 km 50:2724:04
3118Uffe Stahl PoulsenMandPoulsen8,4 km 45:0323:06
3119Morten JohansenMandIngen Klub8,4 km 42:5420:43
3120Gitte ChristensenKvindeteam svalby8,4 km1:06:4929:50
3121Tove HenriksenKvindeteam svalby8,4 km--
3122Anne Mette BangshaabKvinde5 Tårns Motion8,4 km 46:1823:09
3123Lone A. AmstrupKvindeIngen Klub8,4 km 48:5523:33
3124Lonny KalnæsKvindeKIF8,4 km 53:4325:00
3125Freja LamhaugeKvindeVisitKalundborg8,4 km1:03:0430:04
3127Lone Grau AndersenKvindeIngen Klub8,4 km 53:4125:04
3128Jette ThomsenKvindeIngen Klub8,4 km 56:0226:39
3129Torben SabdholmMandIngen Klub8,4 km1:00:2728:10
3130Henriette JensenKvindeIngen Klub8,4 km 47:3323:36
3131Anders VesterbækMandIngen Klub8,4 km 29:0514:16
3132Monica JacksonKvindeIngen Klub8,4 km 39:4418:40


Se resultater fra
Vintermarathon 2010  |  Vintermarathon 2009  |  Vintermarathon 2008  |  Julemarathon 2009  |  Mineslund 2009