Deltagerlisten
Her kan du se alle deltagere der er tilmeldt 5 Tårns Adventsløb 2019.

Du kan nu tilmelde dig online her...

Se foromtale på DOURUN

Løbet afvikles søndag den 24 november med start for ½ og helmarathon kl 9.00 og 5 og 10 Km kl 10.00

- onlinetilmeldingen er nu åben - se indbydelse i PDF-format. Følg linket til højre »»

Ruten kan ses
her

(G) betyder at deltageren ved sin tilmelding har meldt at vil gå ruten

Før musen over tiden og se km-tiden


Tryk på navnet(i resultatlisterne forneden) og få diplom til udskrift(PDF-fil)


Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne


AdventsLøb - 5, 10 km, ½ mar/helmarathon(DK)

Tilføj løbet til din kalender
IdNr.NavnKlub/ByDistanceTid
11Allan JørgensenHerlev Tri og MotionMarathon-
22Niclas DiaSOK KnallenMarathon-
33Daniel JørgensenIngen KlubMarathon-
44Mads WarneckeIngen KlubMarathon-
55Claus Ø. ChristensenNovo Nordisk LøbeklubMarathon-
66Britt Drud Sørensen5 Tårns MotionMarathon-
77Brian JørgensenLMK AsnæsMarathon-
88Rikke CebulaDHL / #HolRunMarathon-
99Rasmus HansenLøbErLæksMarathon-
1010Jakob ThorstedSwinburne Running ClubMarathon-
1111Susanne WildtDHKMarathon-
1212Kenneth GrønkjærIngen KlubMarathon-
1313Daniel AndersenSwinburne Running ClubMarathon-
1414Casper BreschelIngen KlubMarathon-
1515Claus FischerKlub 100 MarathonMarathon-
1616Michael Strøh5 Tårns MotionMarathon-
1717Brian VernersenLMK AsnæsMarathon-
18201Jesper HolmboIngen Klub½ Mar.-
19202Bolette MeinckeMeincke Runners½ Mar.-
20203Sebastian MeinckeMeincke Runners½ Mar.-
21204Majbrit JensenMeincke Runners½ Mar.-
22205Ulrick CalenderIngen Klub½ Mar.-
23206Lea ErlundIngen Klub½ Mar.-
24207Tina HenriksenIngen Klub½ Mar.-
25208Rasmus E VejenIngen Klub½ Mar.-
26209Ida Marthedal WintherIngen Klub½ Mar.-
27210Flemming EriksenTeam Bredekilde ½ Mar.-
28211Liv EriksenTeam Bredekilde ½ Mar.-
29212Arne Oliver HansenIngen Klub½ Mar.-
30213Anna Louise Sofie Emma LarsenIngen Klub½ Mar.-
31214Jeanette Jensen5 Tårns Motion½ Mar.-
32215Frederik VindIngen Klub½ Mar.-
33216Michael BerlinKimTriKlubDK½ Mar.-
34217Lennart PetersenIngen Klub½ Mar.-
35218Morten SørensenNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.-
36219Kamilla Bangsted NielsenNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.-
37220Pia Vinne LauNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.-
38221Lea WitzellKlub 100 1/2 marathon½ Mar.-
39222Torben WitzellKlub 100 1/2 marathon½ Mar.-
40223Gregers GammelsmølfMøns Løbe & Motionsklub½ Marathon-
41224Kim Horst JensenKimTriKlubDK½ Mar.-
42225Brian JensenNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.-
43226Majbritt BranderLMK Asnæs½ Marathon-
44226Heidi NielsenTeam Liff½ Mar.-
45227Dorthe MøllerJeg løber mod klub 100 HM½ Mar.-
46228Morten LarsenIngen Klub½ Mar.-
47229Lars JensenKlub 100 1/2 marathon½ Mar.-
48230Finn Christiansen5 Tårns Motion½ Mar.-
49231Thomas SøborgHerlev Tri og Motion½ Mar.-
50232Bent Kristensen5 Tårns Motion½ Marathon-
51232Jette Pedersen5 Tårns Motion½ Mar.-
52233Patrick WiegelIngen Klub½ Mar.-
53234Vibeke LysterHøng GF Løbeklub½ Mar.-
54235Stefan GudmundsonSNIK½ Marathon-
55235Svend BurchardtSG-Atletik½ Mar.-
56236Pernille LarsenSNIK½ Marathon-
57236Jens Nielsen5 Tårns Motion½ Mar.-
58237Jesper Lundgaard Pedersen5 Tårns Motion½ Mar.-
59238Bjarne Kristensen5 Tårns Motion½ Mar.-
60239Dorte CorviniusNovo Nordisk Løbeklub½ Mar.-
61501Nick DamIngen Klub10 Km-
62502Anne JensenLMK Asnæs10 Km-
63503Tina MortensenLMK Asnæs10 Km-
64504Susan HansenLMK Asnæs10 Km-
65505Jane KisbyeIngen Klub10 Km (G)-
66506Lisbeth Brobæk Kiær5 Tårns Motion10 Km (G)-
67507Janni DausellIngen Klub10 Km-
68508Elias DausellIngen Klub10 Km-
69511Anja FaarbechNovo Nordisk Løbeklub10 Km-
70512Finn OttesenNovo Nordisk Løbeklub10 Km-
71513Jette HansenLMK Asnæs10 Km-
72514Britt AndersenNovo Nordisk Løbeklub10 Km-
73515Susanne JørgensenLMK Asnæs10 Km-
74516Sonja Christiansen5 Tårns Motion10 Km-
75517Vivi Christiansen5 Tårns Motion10 Km (G)-
76518Helle VestergaardIngen Klub10 Km-
77519Karen Hansine Nielsen5 Tårns Motion10 Km (G)-
78520Jeanette WlyHøng Løbeklub10 Km-
79521Michael Jørgensen5 Tårns Motion10 Km-
80522Gitte Fich5 Tårns Motion10 Km-
81523Britt Bendix5 Tårns Motion10 Km-
82524Pia Larsen5 Tårns Motion10 Km-
83525Michael ChristiansenIngen Klub10 Km-
84526Lillian Jeffries5 Tårns Motion10 Km-
85801Louise BetzerIngen Klub5 Km-
86802Stine EilersenNovo Nordisk Løbeklub5 Km-
87803Anja AndersenIngen Klub5 Km-
88804Michele PerssonIngen Klub5 Km-
89805Anna Louise Sofie LarsenIngen Klub5 Km-
90806Katrine JørgensenTeam Hillebrand5 Km-
91807Asmus HaldTeam Hillebrand5 Km-
92808Steen SpangeTeam Hillebrand5 Km-
93809Charlotte JørgensenTeam Hillebrand5 Km-
94810Mariette Hagstrøm Jensen5 Tårns Motion5 Km-
95811Silas RojasSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
96812Else BonnichsenSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
97813Sarah HolmboIngen Klub5 Km-
98814Inger-lise JensenHøng GF Løbeklub5 Km-
99815Leif JensenHøng GF Løbeklub5 Km-
100816Ida Søbakke JensenHøng GF Løbeklub5 Km-
101817Albert RojasSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
102818Jeanette RojasSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
103819Lisbeth Illemann Nielsen5 Tårns Motion5 Km-
104820Simone SidneySvebølle Tøserne 5 Km-
105821Charlotte EskildsenSvebølle Tøserne 5 Km-
106822Majken FagerlundIngen Klub5 Km-
107823Majken FagerlundSvebølle Tøserne 5 Km-
108824Pia Grønneskov LarsenSvebølle tøserne 5 Km-
109825Kirstine BorchorstSct.Olai Kirkegårdsforvaltning5 Km-
110826Karina HolmboIngen Klub5 Km-
111827Carina NielsenIngen Klub5 Km (G)-
112828Niklas SlettingIngen Klub5 Km (G)-
113829Emilie SlettingIngen Klub5 Km (G)-
114830Jytte NielsenIngen Klub5 Km (G)-
115831Lucy SchaefferIngen Klub5 Km-
116832Kristina SørensenJlmk5 Km-
117833Thomas Ove OlsenJlmk5 Km-
118834Fie SørensenJlmk5 Km-
119835Bjarne KristiansenIngen Klub5 Km-
120836Sussie MortensenIngen Klub5 Km-
121837Henrik JensenIngen Klub5 Km-


Ialt 116 tilmeldte 17 Marathon, 38 ½ marathon, 24 10 Km og 37 til 5 Km.
Ialt 0 gennemførende 0 Marathon, 0 ½ marathon, 0 10 Km og 0 5 Km.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste Marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.5.6.7.8.
11Allan JørgensenDNS
22Niclas DiaDNS
33Daniel JørgensenDNS
44Mads WarneckeDNS
55Claus Ø. ChristensenDNS
66Britt Drud SørensenDNS
77Brian JørgensenDNS
88Rikke CebulaDNS
99Rasmus HansenDNS
1010Jakob ThorstedDNS
1111Susanne WildtDNS
1212Kenneth GrønkjærDNS
1313Daniel AndersenDNS
1414Casper BreschelDNS
1515Claus FischerDNS
1616Michael StrøhDNS
1717Brian VernersenDNS
* Mellemtider er ikke registreret


Ialt 17 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste ½ marathon
IdNr.NavnTid1.2.3.4.
1201Jesper HolmboDNS    
2202Bolette MeinckeDNS    
3203Sebastian MeinckeDNS    
4204Majbrit JensenDNS    
5205Ulrick CalenderDNS    
6206Lea ErlundDNS    
7207Tina HenriksenDNS    
8208Rasmus E VejenDNS    
9209Ida Marthedal WintherDNS    
10210Flemming EriksenDNS    
11211Liv EriksenDNS    
12212Arne Oliver HansenDNS    
13213Anna Louise Sofie Emma LarsenDNS    
14214Jeanette JensenDNS    
15215Frederik VindDNS    
16216Michael BerlinDNS    
17217Lennart PetersenDNS    
18218Morten SørensenDNS    
19219Kamilla Bangsted NielsenDNS    
20220Pia Vinne LauDNS    
21221Lea WitzellDNS    
22222Torben WitzellDNS    
23224Kim Horst JensenDNS    
24225Brian JensenDNS    
25226Heidi NielsenDNS    
26227Dorthe MøllerDNS    
27228Morten LarsenDNS    
28229Lars JensenDNS    
29230Finn ChristiansenDNS    
30231Thomas SøborgDNS    
31232Jette PedersenDNS    
32233Patrick WiegelDNS    
33234Vibeke LysterDNS    
34235Svend BurchardtDNS    
35236Jens NielsenDNS    
36237Jesper Lundgaard PedersenDNS    
37238Bjarne KristensenDNS    
38239Dorte CorviniusDNS    


Ialt 38 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 10 Km
IdNr.NavnTid1.2.
1501Nick DamDNS  
2502Anne JensenDNS  
3503Tina MortensenDNS  
4504Susan HansenDNS  
5505Jane Kisbye (G)DNS  
6506Lisbeth Brobæk Kiær (G)DNS  
7507Janni DausellDNS  
8508Elias DausellDNS  
9511Anja FaarbechDNS  
10512Finn OttesenDNS  
11513Jette HansenDNS  
12514Britt AndersenDNS  
13515Susanne JørgensenDNS  
14516Sonja ChristiansenDNS  
15517Vivi Christiansen (G)DNS  
16518Helle VestergaardDNS  
17519Karen Hansine Nielsen (G)DNS  
18520Jeanette WlyDNS  
19521Michael JørgensenDNS  
20522Gitte FichDNS  
21523Britt BendixDNS  
22524Pia LarsenDNS  
23525Michael ChristiansenDNS  
24526Lillian JeffriesDNS  


Ialt 24 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Sorter listerne ved tryk på overskrifterne i listerne

Deltagerliste 5 Km
IdNr.NavnTid
1801Louise BetzerDNS
2802Stine EilersenDNS
3803Anja AndersenDNS
4804Michele PerssonDNS
5805Anna Louise Sofie LarsenDNS
6806Katrine JørgensenDNS
7807Asmus HaldDNS
8808Steen SpangeDNS
9809Charlotte JørgensenDNS
10810Mariette Hagstrøm JensenDNS
11811Silas RojasDNS
12812Else BonnichsenDNS
13813Sarah HolmboDNS
14814Inger-lise JensenDNS
15815Leif JensenDNS
16816Ida Søbakke JensenDNS
17817Albert RojasDNS
18818Jeanette RojasDNS
19819Lisbeth Illemann NielsenDNS
20820Simone SidneyDNS
21821Charlotte EskildsenDNS
22822Majken FagerlundDNS
23823Majken FagerlundDNS
24824Pia Grønneskov LarsenDNS
25825Kirstine BorchorstDNS
26826Karina HolmboDNS
27827Carina Nielsen (G)DNS
28828Niklas Sletting (G)DNS
29829Emilie Sletting (G)DNS
30830Jytte Nielsen (G)DNS
31831Lucy SchaefferDNS
32832Kristina SørensenDNS
33833Thomas Ove OlsenDNS
34834Fie SørensenDNS
35835Bjarne KristiansenDNS
36836Sussie MortensenDNS
37837Henrik JensenDNS


Ialt 37 tilmeldte. Ialt 0 gennemførende.

Ruten til Adventsmarathon.