07:39:47           
 
Deltagerlisten
Her kan du se alle gennemførende deltagere i Mineslund Økoløb.

Program og tilmelding til 2011 udgaven af Mineslundløbet vil snart blive tilgængelig her på siden.

Sorter listen ved tryk på overskrifterne i listen

Før musen over tiden og se km-tiden

Tryk på navnet og få diplom til udskrift(PDF-fil)


Mineslund Økoløb '10 (DK)

.
Deltagerliste 11 km
Nr.NavnKønKlub/ByDistanceTid
73Jan Henrik JensenJernlungerne11 km42:47
54Troels ChristensenKIF Kalundborg11 km43:52
57Johnny ElmelundJernlungerne11 km45:00
91Philip XStatoil11 km47:44
42Jakob VinsandMineslund.dk11 km48:19
46Rud PaulsenKalundborg Atletik & Motion11 km48:32
49Max DøjIngen Klub11 km48:34
82Leo LabuszHolbæk LMK11 km49:03
86Brian PedersenKalundborg Bokseklub11 km49:45
55Martin Thyme ChristensenKIF Kalundborg11 km49:47
29Erik Johansen5 Tårns Motion11 km49:56
68Emil PetersenRaklev 9811 km51:10
88Bertram HoltovKalundborg Vinhus11 km51:11
30Ricky LarsenIngen Klub11 km51:38
22Bee AndersenSimatek11 km51:39
26Kenneth J G HansenIngen Klub11 km51:41
58Annette PoulsenJyderup Løbe- og Motionsklub11 km52:42
15Jakob Riel LarsenKnivs Løbeklub11 km53:06
11Jørgen Hartmann Labusz5 Tårns Motion11 km53:12
19Per BilleAndaksvej11 km53:40
80Peder NielsenTeam Statoil11 km53:57
83Ulla BallegaardSzputnik11 km54:07
43Lasse ChristoffersenMineslund.dk11 km54:57
81Thor Inge ThrondsenIngen Klub11 km55:08
21Keld Jensen5 Tårns Motion11 km55:09
74Monica Jackson-11 km55:16
27Allan SørensenIngen Klub11 km55:36
51Jimmy BondeKnivs Løbeklub11 km55:41
32Nils Overgaard5 Tårns Motion11 km55:49
56Susan HansenNovo Nordisk11 km55:56
2Tommy Peter Nielsen5 Tårns Motion11 km56:14
59Brian JensenNovo Gruppen11 km56:19
70Asger BosendalKalundborg Vinhus/Raklev 9811 km56:26
78John MadsenKIF11 km57:00
71Carsten PedersenIngen Klub11 km57:51
40Jens HansenIngen Klub11 km58:07
85John Bo HansenIngen Klub11 km59:32
44Hjalte TraberHmmm11 km01:01:11
89Tove KroghholtIngen Klub11 km01:01:27
90Christian AndersenHøng Løbeklub11 km01:01:28
72Leif NielsenTeam Statoil11 km01:02:36
69Annebet NielsenKIF11 km01:02:37
45Else SørensenKIF11 km01:03:08
1Inge Gellenthin Jensen5 Tårns Motion11 km01:03:27
31Anne Overgaard5 Tårns Motion11 km01:03:46
5Kjeld Christensen5 Tårns Motion11 km01:04:03
65Finn Valentin JensenIngen Klub11 km01:04:04
48Margit Mortensen5 Tårns Motion11 km01:04:30
10Mogens Nielsen5 Tårns Motion11 km01:04:50
62Trine Hjortebjærg MortensenIngen Klub11 km01:05:53
67Daniel ThomsenRaklev 9811 km01:06:40
52Svend Olesen5 Tårns Motion11 km01:06:57
37Sanne Da Cruz-11 km01:07:02
50Wenche HovinHøng Løbeklub11 km01:07:13
38Annette KaaeHøng Løbeklub11 km01:07:14
77Jette Gammelby5 Tårns Motion11 km01:07:15
53Rie PetersenIngen Klub11 km01:07:29
6Anette Olsen5 Tårns Motion11 km01:08:08
66Jesper Thomsen5 Tårns Motion11 km01:08:12
47Kim Kastanny5 Tårns Motion11 km01:08:21
16Mette Schiolborg5 Tårns Motion11 km01:08:31
13Lone Frandsen5 Tårns Motion11 km01:08:33
35Ole JohnsenXx11 km01:08:40
505Emilie Steenstrup5 Tårns Motion11 km01:09:34
36Kathrine Søgaard HansenKIF11 km01:09:37
4Bente Jensen5 Tårns Motion11 km01:11:01
25Bianna GagnerKåstrupvej11 km01:11:57
20Janni BilleAndaksvej11 km01:11:58
7Tina Jensen5 Tårns Motion11 km01:18:32
3Heidi Nielsen5 Tårns Motion11 km01:18:34




Deltagerliste 6 km
Nr.NavnKønKlub/ByDistanceTid
603Asbjørn HansenJernlungerne Junior6 km u/ 12 år34:04
557Marcus TraberHmm Junior6 km u/ 12 år37:18
615Philip ThomsenHjorthøj6 km u/ 12 år01:02:35
621Lars ChristensenKIF6 km25:00
606Poul Anker NielsenKalundborg IF Atletik og Motion6 km25:43
567Erik MølgaardKIF6 km26:37
652Jan SylvestKalundborg Fægteklub6 km26:43
651Tim BilstrupKIF6 km28:01
518Alexander MccallumSvebølle6 km28:47
504Anders Hegelund5 Tårns Motion6 km29:51
617Jacob Lauritzen5 Tårns Motion6 km30:08
613Kenneth Johansen5 Tårns Motion6 km30:22
575Dennis Johansen5 Tårns Motion6 km30:24
574Tom Larsen5 Tårns Motion6 km30:30
33Søren ElmelundKalundborg6 km30:35
515Sebastian MccallumIngen Klub6 km31:47
647Rune Nehls RasmussenNovogruppens Løbeklub6 km31:57
548Bjarne Johansen5 Tårns Motion6 km32:06
24Kim Zachariassen5 Tårns Motion6 km32:16
530Jens Jedig ChristiansenIngen Klub6 km32:34
545Frederik Rasmussen5 Tårns Motion6 km33:16
546Jan Rasmussen5 Tårns Motion6 km33:17
84Henrik JensenIngen Klub6 km33:32
610Tina GreveIngen Klub6 km33:42
640Mikkel HoltovRaklev6 km33:43
650Børge ChristiansenIngen Klub6 km33:46
649John ChristensenNovozymes6 km33:50
18Rene BendtsenJyderup Løbe og Motions Klub6 km33:59
584Henrik MathiesenIngen Klub6 km34:06
622Henning Nielsen5 Tårns Motion6 km34:08
616Finn JeppesenHolbæk LMK6 km34:15
639Jan Christensen5 Tårns Motion6 km34:24
637Martin Krüger Justesen5 Tårns Motion6 km34:47
568Henrik Z. NielsenIngen Klub6 km34:52
507Kim Hansen5 Tårns Motion6 km35:39
17Finn NielsenJyderup Løbe- og Motionsklub6 km35:42
563Bent Holst HansenIngen Klub6 km35:58
577Hanne FayeTeam Mineslund6 km36:00
643Lene Birk JespersenIngen Klub6 km36:17
638Marianne Melchior Christiansen5 Tårns Motion6 km36:25
629Gitte Bardrum5 Tårns Motion6 km36:26
539Michael Gransøe5 Tårns Motion6 km36:29
648Benny HansenKIF6 km36:31
646Ingelise VossKIF6 km36:38
609Thomas KrabbenIngen Klub6 km36:46
511Poul Klingenborg5 Tårns Motion6 km36:51
502Peter Hansen5 Tårns Motion6 km37:13
555Per RugbjergKniv`s Løbeklub6 km37:13
627Preben ChristensenIngen Klub6 km37:22
552Lars Ostenfeldt5 Tårns Motion6 km37:28
631Laila BraunschweigHolbæk Lmk6 km37:31
605Mette ElmelundKalundborg6 km37:33
547Kristina Skovsager LarsenIngen Klub6 km37:36
551Dorthe GrumløseIngen Klub6 km37:40
41Marianne VinsandMineslund.dk6 km37:46
87Steffen HansenIngen Klub6 km37:47
645Mai-Britt ChristensenKalundborg Vinhus6 km37:52
636Charlotte WernerIngen Klub6 km37:55
541Susanne Petersen5 Tårns Motion6 km38:10
620Lars MeyerIllerup6 km38:12
614Tove NeregaardHolbæk LMK6 km38:34
642Erik Hansen5 Tårns Motion6 km38:37
525Anette Muff5 Tårns Motion6 km38:59
540Dorthe Gransøe5 Tårns Motion6 km39:13
519Tommy Jensen5 Tårns Motion6 km39:14
544Helle Nielsen5 Tårns Motion6 km39:19
635Kasper Stilling-6 km39:31
562Janni Pettersson-6 km39:33
602Martin ThyssenIngen Klub6 km39:40
527Susan IngildsenKIF6 km39:45
549Katja Johansen5 Tårns Motion6 km39:48
529Susanne DjernisIngen Klub6 km39:57
633Finn Christiansen5 Tårns Motion6 km40:11
63Bettina VossHøng Løbeklub6 km40:16
623Poul Braunschweig Holbæk Lmk6 km40:21
571Merete Kron JakobsenKIF Atletik og Motion6 km40:26
537Kathrine BacheKalundborg6 km40:29
535Claus Bache5 Tårns Motion6 km40:32
532Pernille HoffmeyerKIF6 km40:33
536Mathilde BacheKalundborg6 km40:34
566Rita KlejsKIF6 km40:48
626Tove HenriksenIngen Klub6 km41:01
516Ulla MccallumSvebølle6 km41:17
632Sonja Christiansen5 Tårns Motion6 km41:22
526Karen Jespersen5 Tårns Motion6 km41:30
550Lone Johansen5 Tårns Motion6 km41:32
553Malene Zachariassen5 Tårns Motion6 km41:34
582Ole JensenEj i Klub6 km41:37
509Maiken Elvigaard5 Tårns Motion6 km41:47
644Inger PetersonMor og Barn Motion6 km41:50
570Lars Christensen5 Tårns Motion6 km42:02
601Steen DahlSpecialcenter Sigrid Undset6 km42:09
506Yvonne JensenIngen Klub6 km42:16
588Frederik Riise JensenSpecialcenter Sigrid Undset6 km42:18
604Lone Cantio5 Tårns Motion6 km42:49
514Pia Marcher Frandsen5 Tårns Motion6 km43:12
565Dorte HoumølleKIF6 km43:16
538Benni Janne BilstrupKalundborg Kif6 km43:36
560Hanne Olsen5 Tårns Motion6 km43:46
564Michael Funder5 Tårns Motion6 km44:00
641Stine Frydensberg5 Tårns Motion6 km44:03
587Frederik Lasse JensenSpecialcenter Sigrid Undset6 km44:59
559Marie HøppnerIngen Klub6 km45:45
561Lykke BergIngen Klub6 km45:47
543Maria OlsenOlsen-banden6 km46:27
628Gitte Hornstrup ChristensenIngen Klub6 km46:49
576Freja LamhaugeKIF6 km47:14
619Jørgen Schmidt NielsenIngen Klub6 km48:26
573Helle LamhaugeKIF6 km48:28
624Camilla Michaelsen5 Tårns Motion6 km49:33
625Sally DahlbomTeam Massagehuset6 km49:35
586Dennis JørgensenSpecialcenter Sigrid Undset6 km49:43
599Hanne SaackSpecialcenter Sigrid Undset6 km49:43
589Jeanette SønderbySpecialcenter Sigrid Undset6 km49:58
592Kathrine MooreSpecialcenter Sigrid Undset6 km50:51
596Ursula AndersenSpecialcenter Sigrid Undset6 km50:53
600Hanne DongSpecialcenter Sigrid Undset6 km50:59
501Lotte Reesen5 Tårns Motion6 km51:55
23Carsten Fredlev Nielsen5 Tårns Motion6 km52:01
612Niels HansenIngen Klub6 km52:17
611Charlotte LarsenIngen Klub6 km52:18
503Henny Thylkjær Hansen5 Tårns Motion6 km52:38
510Jette Michaelsen5 Tårns Motion6 km52:39
618Anette Nielsen5 Tårns Motion6 km52:41
533Inge O HansenIngen Klub6 km01:00:02
534Karin SørensenIngen Klub6 km01:00:03
594Sabrina DarréSpecialcenter Sigrid Undset6 km01:00:46
595Sofie HansenSpecialcenter Sigrid Undset6 km01:00:50
590Jimmi ChristensenSpecialcenter Sigrid Undset6 km01:02:32
585Birk SylvestSpecialcenter Sigrid Undset6 km01:13:16
591Karina HansenSpecialcenter Sigrid Undset6 km01:13:18


Ialt 238[201] tilmeldte (80[70] til 11 km, 158[131] til 6 km ).

Se resultater fra Mineslund Økoløb 2011  |  Mineslund Økoløb 2009
vintermarathon 2010  |  vintermarathon 2009  |  vintermarathon 2008  |  Julemarathon 2009